Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Чому децентралізація в Запорізькій області відбувається без місцевих експертів

За повідомленням Запорізької ОДПІ, серед платежів, які формують бюджети громад, левову частку займає податок на доходи фізичних осіб. За рік його перераховано у сумі 3,1 мільярда гривень, рівень 2015 року перевищено більш ніж на мільярд. Плати за землю надійшло 929 мільйонів, що на 321 мільйон більше порівняно з 2015 роком. На такі суми поповнили бюджети громади. Цифри виглядають позитивно. Але процес децентралізації відбувається в Запорозькій області не так швидко. Чому?

На думку експерта Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку РЕГІОНЕТ Олександра Бабича, «досі превалюють суб’єктивні чинники, бо думають не експерти, а політики, тобто неуки. Через це нам майже нема чим похвалитися. У нас відсутні і кращі практики об’єднання територіальних громад».

– Тут досі не працюють з експертами для залучення інвестиційних ресурсів, розвитку територій. В плані роботи з експертами, скоріше, мінус ніж плюс. Блокування тих, хто міг би працювати, ніж пошук можливостей співпраці з тими, хто готовий допомагати. У нас є середовище науковців, які навіть якщо і не є експертами, дуже наближені до цих питань, і в області їх не так і мало. Вони готові швидко увійти в курс справ і стати місцевими експертами, – переконаний Олександр Бабич, доцент Запорізької державної інженерної академії, кандидат наук з державного управління. – Із зовнішніми експертами завжди складніше – вони не знають всіх особливостей території. Але місцевих не допускають, не залучають, жодним чином не запрошують. Це не сьогоднішнє питання, а майже 10-річне для Запорізької області. Ні одна інституція не звернулась за прозорою експертною допомогою. Чому не має такої практики? Тому що управління відбувається не прозоре, а кожен науковець залізає в коріння питання, а це – вихід інформації назовні, що шкодить будь-якій закритості, читай «корупції». Публічна політика не повинна бути закритою. Це як лікувати хворого. Я маю запитати навіть інтимні питання, щоб зрозуміти, що сталося Без цього неможливо. Крім того, публічна практика розв’язання питань розвитку об’єднаних територіальних громад – це прямий заклик до інвесторів із пропозицією вкладати гроші в цікаві місцеві проекти.

Сьогодні експерти області – це керівники департаментів місцевих державних адміністрацій. Це неправильно, бо відсутня технічна підтримка як така. Це проблема не лише Запорізької області. Хоча є гарні науковці, експерти, яких не залучають до цього питання.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla