Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Децентралізація по-луганськи: статистика проти людей

На тренінгах з децентралізації в Луганській області присутні й представники вже створених громад. Одна з них – Чмирівська, яка пішла проти затвердженого перспективного плану та об’єднала три сільські ради Старобільського району – Чмирівську, Бутівську і Вишневу. А мала, згідно з планом, утворитися на базі районного центру. 

Зареєструвалися, у грудні 2016 року провели вибори, планують активно розвиватися, але стикнулись з рядом проблем.  І це не тільки втрата контакту з районним центром, який на сьогодні ще не передав у власність новоствореного об’єднання майно, але вже відмовляється від співпраці, посилаючись на те, що ви ж від’єднались. Час, звісно, все вирішить, однак таке ставлення у пересічних жителів викликає напругу, а не позитив щодо децентралізації. 

До того ж є й інші проблеми, які гальмують розвиток як на початковому етапі, так і, якщо не буде вирішена, у перспективі. Частина фінансового забезпечення життєдіяльності громади базуватиметься на державних субвенціях (медицина, освіта), які залежать від чисельності населення. Цей фактор в основі й розподілу фінансів між населеними пунктами про виділенні коштів з державного фонду регіонального розвитку. Однак з’ясувалося, що офіційні дані статистики, за якими відбуваються розрахунки, значно відрізняються від реальності. За словами представниці ініціативної групи, яка, до речі, працює в сільради, різниця по Чмирівці сягає майже 1000 осіб. Коли мова йде про 4000 мешканців –  це суттєво. Звернення до різних інстанцій поки що результату не дають. Відповідь одна – рахуємо за формулою, за основу якої взято перепис населення ще початку 2000-х років.

Це було про громаду, яка змогла відстояти свої інтереси із самого початку об’єднання. В інших – ситуація  складніша. Підхід за принципом «аби було» до процесу децентралізації, який мав би не тільки укрупнити території, але й сприяти активізації населення, розвитку сіл, уже на начальних етапах дискредитує саму ідею. Відсутність у населення інформації та розуміння суті реформи, формальне проведення громадських обговорень, залякування закриттям шкіл і лікарень, втратою робочих місць... І це не повний перелік і не тільки в Луганській області.  

Хоча, якщо забути про інтереси тих, хто не хоче розставатися з посадами, зробити треба б було не так і багато. Навіть під час тренінгів, організованих МБО «Український жіночий фонд», переконуєшся, що людей можна підштовхнути до змін, брати на себе відповідальність за розвиток громади, планувати на перспективу, лише подаючи інформацію, прописану в законах, і наводячи позитивні приклади інших територій. І коли вже наприкінці одноденного тренінгу чуєш такі відгуки, то ставиш не стільки «плюсики» тренеру, скільки «мінуси» можновладцям, які залишили поза увагу інформування громади. «Якщо до початку тренінгу ми кожен обдумували свій власний проект, то зараз вже будемо розробляти спільний», «Зрозуміла, що не варто чекати, поки хтось щось зробить для нас. Треба самим починати робити, а інші приєднаються», «До сьогодні я була впевнена, що найперше, що треба зробити – створити сприятливі умови для життя. І тому планувала проект встановлення дитячого майданчику. Зараз розумію, що краще на першому етапі залучати кошти на енергозбереження та енергоефективність школи. А вже на зекономлені кошти можна буде і майданчики встановлювати. Це – стратегічна робота». 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla