Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

У Запорізькій області 39 % респондентів позичають кошти на лікування (дані дослідження)

344 гривні – стільки витрачали на ліки жителі Запорізької області протягом місяця після звернення до лікаря згідно з опитуванням «Індекс здоров’я. Україна», результати якого презентував Міжнародний фонд «Відродження».

Проводили дослідження в травні-червні 2016 року. Але навіть на той момент середня по Україні сума за цим показником  дорівнювала 550 грн. За словами Вікторії Тимошевської, директорки Програмної ініціативи «Громадське Здоров’я»  фонду «Відродження», така різниця у сумах може, з одного боку, говорити про те, що запорізькі лікарі призначають найнеобхідніше, а не за рекламою, з другого –  бути пов’язаною з іншим показником дослідження: 53 % жителів області не звертаються до медичних закладів через усвідомлення, що коштів на лікування не вистачить. За цим показником Запорізька область зайняла 2-е місце по Україні (1-е – 54 % – у Дніпропетровської обл.).

Тим, хто змушений був звернутися до докторів, не всім вистачило власних фінансів. 39 % запорізьких респондентів доводилось позичати кошти (у родичів, друзів, банків) або продавати майно, щоб оплатити лікування. Середній показник по Україні – 33 %.

Протягом року 83 % запоріжців (а це найвищий показник по Україні) дізналися про наявність хвороби. Проте 46 % респондентів надають перевагу самолікуванню. Тому, мабуть, і займає Запорізька область перші рядки в опитуванні за обізнаністю із симптомами інсульту  (75 %) та туберкульозу (88 %) і в позитивному ставленні до вакцинації – 87 % (71 % – середній показник по Україні).

Єдине питання, за яким більш-менш рівномірно розподілилися показники по всій країні, – проблеми медицини: 66 % респондентів вважають, що це – дорогі ліки, 58 % – дороге лікування, 40 % назвали корупцію. Тому 82 % запоріжців (93 % по Україні) вважають необхідною реформу охорони здоров’я, а 14 % переконані, що вона вже відбувається.

––––––––––

Загальне охоплення опитування – 10 тис. респондентів по Україні, по 400 - з кожної області. Проводили дослідження за допомогою особистого інтерв’ю, пропонуючи відповісти на 200 запитань не тільки тим, хто звернувся по медичну допомогу, а й хто не зміг цього зробити через певні причини. За мету дослідники ставлять не тільки показати загальну ситуацію в сфері охорони здоров’я для формування на місцевих рівнях програм, а й показати зміни, які відбуватимуться в ході реформи медицини протягом найближчих чотирьох років.

 

 

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla