Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Запорізька область займає 2-е місце за «теплим» кредитом

Запорізька область займає 2-е місце після Волинської за обсягом кредитування за програмою «Тепла оселя». Такі дані оприлюднила експерт проекту IFC Наталія Арінічева під час практичного семінару з енергозбереження, організованого ГО «ОЖБК, СКБК «Вікторія».

 

За наведеними прикладами, завдяки заходам енергозбереження можливо заощадити кошти на оплату послуг втричі. Однак для цих заходів потрібні додаткові витрати. Із варіантів – кошти ОСББ, збільшення оплати мешканцями будинку або кредитні кошти і компенсації. Оптимальний варіант у даному випадку – так звані «теплі» кредити – державна програма «Тепла оселя», яка передбачає погашення кредиту на матеріали від 40 до 70 % залежно від кількості субсидіантів в ОСББ. За цією програмою в «Ощадбанку», «Укргазбанку» і «Приватбанку» можна взяти кредит на заміну вікон в під’їздах, встановлення дверей, заміну освітлення (LED), встановлення індивідуального теплового пункту, утеплення будинку, даху та підвалу, сонячні колектори. За словами присутньої представниці «Приватбанку», цього року три кредити ОСББ вже надано й 11 – на розгляді комісії. Надають «теплі» кредити тільки якщо банки самі переконані, що кошти компенсують. Під заставу кредиту банк бере майбутні внески власників будинку. Щодо умов – пропонують 18 % річних на залишок суми, терміном на 7 років, від 3 до 6 місяців відтермінування платежів за процентами. Суми, які можна взяти у кредит, різні. «Приватбанк», наприклад, на сьогодні пропонує до 2 млн грн. Компенсацію від держави отримують протягом двох місяців після підписання акту виконаних робіт підрядником.

 

Окрім «теплих» кредитів на державному рівні, розповідає начальник відділу по роботі з ОСББ департаменту ЖКГ Запорізької міської ради Яна Калініна, у Запоріжжі з 2015 року діє п’ятирічна програма відшкодування процентів по короткостроковим кредитам. У міському бюджеті на неї на початок року було закладено 375 тис. грн, 301 з яких на 1 травня вже була витрачена. Тому на травневій сесії було додатково виділено на цю програму 860 тис. грн.

Загалом при компенсації від 40 до 70 % державою та відсотків з міського бюджету кредит більш наближений до розстрочки.

Щодо безпосередньо досвіду в Запоріжжі впровадження енергозберігаючих заходів – приклад ОСББ «Чарівний світанок», яке взяло кредит 23 січня поточного року на вікна у під’їздах загальною сумою 177 777 грн на 68 вікон. У березні передали акти про виконані роботи до банку і 13 травня отримали компенсацію за програмою «Тепла оселя» в сумі 92 964 грн. Враховуючи і компенсацію відсотків міською програмою, щомісяця протягом 4,5 років «Чарівний світанок» платитиме 1721,53 грн. Щодо навантаження на мешканців будинку, розповідає голова ОСББ Марина Гордиман, 1-кімнатні квартири додатково платитимуть 6,40 грн на місяць протягом строку кредитування, 2-кімнатна – 10 грн, 3-кімнатна – 13,60 грн. Найважче, говорить, в такому кредитуванні – переконати мешканців будинку, пояснити всі нюанси і прозоро підходити до вибору підрядника.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla