Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Шляхи визволення Донбасу: пошук громадськості

Визволення Донбасу можливе лише в комплексний спосіб, при цьому за допомогою  західних партнерів у дипломатії, інформації та економіці. До такого висновку дійшли учасники громадського марафону #Навіщо_Нам_Бути_Разом? в Запоріжжі 20 липня. У мозковому штурмі на тему «Шляхи та умови реінтеграції: виклики та можливості» взяли участь волонтери, ветерани АТО, переселенці, громадські активісти.

 

«Воювати мають не тільки військові на передовій, а вся держава», – зазначив АТОвець Олег Коломоєць. Варто використовувати наявний  власний досвід – як позитивний, так і негативний щодо інформаційної політики, звертати увагу на якісну просвіту з використанням нових інструментів (мова не тільки по нові медіа, а й про розкриття архівів історії). Треба проводити роботу над припущеними помилками, зважаючи на причини, хід роботи зі збройними силами, населенням (через освітні, культурні заходи, інформацію тощо). Тут і встановлення правової держави, що базується на законності і невідворотності покарань.

Щодо інформаційного вектора – поширення правдивої інформації має відбуватися як на території України, так і на окупованих землях. Причому діяти треба і через громадян, які мігрують.  

«Якщо щось будуємо, відштовхуючись від реагування, то йдемо на поводу в інших, а не за своїм напрямком. Коли будуємо своє, до нас ставляться  з повагою», –  зауважив Олег Саакян, громадський активіст, представник Єдиного Координаційного Центру «Донбас».

Економічне зростання також є необхідним для визволення Донбасу. Це насамперед сприятиме підтримці ВСУ. Говорили під час марафону і про певні кроки. Так, на думку учасників, необхідна економічна блокада навіть підприємств, які працюють на території самопроголошених держав і сплачують податки до бюджету України, бо, надаючи робочі місця, все одно підтримують економіку т. зв. ДНР і ЛНР. Необхідно і підсилення економіки на визволених територіях – створення своєрідних «вітрин» для демонстрації того, що ми можемо запропонувати. Щодо коштів на це, прозвучала пропозиція стягнення компенсації фінансових збитків з Росії за допомогою міжнародних судів.

«Війна вносить спрощення, коли все визначається однозначно – друг – ворог, – зазначив Олег Саакян. –  Викликає прості рішення на складні питання та навпаки – складні рішення на прості. Важлива відповідальність – держави, українського суспільства, жителів Донбасу».

 

 

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla