Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Навіщо територіям просторове планування: у Запоріжжі відбувся семінар для ОТГ

«Просторове планування дуже важливе для соціально-економічного розвитку територій», – зауважив Олександр Свистун, директор Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, на базі якого відбувся семінар для голів та архітекторів об’єднаних територіальних громад Запорізької області.  

 

Мета просторового планування, за словами заступника директора ДП «УкрНДПІвільбуд» Тетяни Криштоп, – створення та підтримка сприятливого життєвого середовища. Фінансування, як інвесторами, так і донорами, на розвиток надається за наявності стратегії, в основу якої покладена саме містобудівна документація. Вона показує дороги, схему області, об’єкти транспорту, рекреації, культурної спадщини, інфраструктури тощо. Схема планування території важлива і при реформуванні мережі навчальних і медичних закладів, щоб досягти мети максимально наблизити послуги до кожного мешканця громади. «Містобудівна документація – це свого роду візуальна стратегія», – пояснила Лідія Чижевська, головний архітектор проектів ДП «УкрНДПІвільбуд».

При цьому вона має бути оформлена як єдина карта-система, розміщена в онлайн-просторі, з різними інформаційними шарами, де помічені також і рельєф, і демографія, і завантажений генплан тощо, – зауважив Сергій Мальцев, начальник відділу ТОВ «ЕСОММ Со», демонструючи досвід Чернівецької області. «Це дає можливість для прийняття швидких рішень, сприяє безпеці і, безумовно, важливо для бізнес-рішень – як для роботи з інвесторами, так і для залучення туристів».

«Доступна в електронному вигляді така система – ще й елемент управління – для зменшення навантаження на працівників департаментів і відділів архітектури», – додає начальник Управління містобудування і архітектури Запорізької ОДА Олександр Билим. До того ж, на думку Тетяни Криштоп, сприяє прозорості прийняття управлінських рішень, що зменшує напругу в суспільстві.

Профінансувати розробку просторового плану громади можуть за субвенції, кошти донорських організацій або за власний бюджет – це більш ефективне вкладення коштів, ніж збереження бюджетних коштів на депозитах.

Проте, незважаючи на великі переваги просторового планування, є й проблеми, з якими стикаються під час його розробки. Насамперед, законодавча база у відповідній сфері, у якому до сьогодні ще немає згадки про ОТГ, відсутні нормативні документи щодо розробки кадастрової документації для громад. На сьогодні два законопроекти чекають на затвердження в Верховній Раді. Також серед проблем - професійний рівень людей, які займаються розробкою цієї документації. За словами представників ОТГ, поки важко залучити архітекторів до сільської місцевості. Присутні експерти зауважили, що навіть коли залучають до створення документації просторового планування сторонніх фахівців, варто звертати увагу на наявність у них сертифікатів, перевірити які можна у відповідному реєстрі онлайн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla