Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

В ОТГ Запорізької області визначили культурно-туристичні об’єкти для майбутнього розвитку

Унікальний парк мегалітів «Скіфський стан», давні вітряні млини, найстаріша кам’яна церква на сході України, дерев’яні церкви та монастирі, менонітські двори, залишки фортець та кургани, парки фонтанів, колодязь з цілющою водою та м’ятне джерело, етнопоселення, «Медовий двір» та страусові ферми, етносадиби та плаваючі будинки – це лише деякі туристичні об’єкти, які вже є на сьогодні в об’єднаних територіальних громадах Запорізької області.

І це не зважаючи на прибережну смугу, річки та озера, степ з унікальними рослинами та заказники, які були нанесені на мапу учасниками тренінгу «Розвиток культури та туризму в ОТГ: Мапування», який відбувся 26 січня в Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Маючи такі ресурси, в ОТГ, на жаль, культура і туризм тільки починає розвиватися. «До нас приїжджають з району на фестивалі, намагаємось домовлятися з туристичними фірмами, щоб привозили до нас людей, що відпочивають на узбережжі Азовського моря, – розповідає представниця Чернігівської ОТГ. – Парк мегалітів – це справді унікальний об’єкт, аналогів якому точно ніде немає».

Щоб розвивати та популяризувати вже наявні культурні та туристичні об’єкти, не вистачає, зауважили присутні на тренінгу, знань, досвіду, кадрових і фінансових ресурсів, матеріально-технічної бази, а іноді й розуміння, з чого розпочати. Написання проектних заявок на фінансування, пошук ресурсів всередині громади, залучення фахівців і громадськості до реалізації проектів – цьому приділили увагу під час навчання. До того ж показали вже наявний досвід організації культурних масових заходів в малих містах України та Європи. Це і фестиваль «Схід-рок» у Тростянці, і фестивалі сирів, вина в Західній Україні, свята квітів у багатьох країнах, річні сплави на саморобних човнах у Швеції та навіть організований в приміщенні колишнього свинарника театр.

«Досвіду дуже багато. Але не варто копіювати те, що бачите. Відштовхуйтесь від власних ресурсів, своїх особливостей, розвивайте, додаючи креатив, – зауважила тренерка Наталя Селюкова, радник з питань комунікації Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону Україну. – Але все має бути організовано професійно. І не намагайтесь все робити власними силами свого відділу, залучайте громадськість, бізнес. Це надасть змогу і побачити захід з різних сторін і залучити більш ширшу зацікавлену аудиторію. При цьому не забувати про інтереси та потреби безпосередніх споживачів туристичних і культурних послуг».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla