Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Як за допомогою е-рішень громади стають прозорими

Центр розвитку інновацій за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” в рамках проєкту "Е-рішення для громад" розробив аналітичні реєстри, які спрощують роботу з масивами даних і роблять їх доступними для широкого загалу.

Дані з базових реєстрів заливають до єдиної системи, що дозволяє провести аналітику та відобразити результат на дашборді – інтерактивному документі з інфографікою. Мешканці матимуть можливість без додаткових запитів, онлайн, побачити інформацію про ремонти, транспортні маршрути, зони паркування, стан довкілля, дізнатися про ресурси громади: використання землі, майна, генеральний план, моніторинг забудови тощо.

Всього розроблено понад 20 аналітичних е-рішень — від паспорта громади, е-перепису, карти публічних об’єктів до моделювання бюджету, моніторингу заборгованостей і аналітики інвестиційної активності. На сьогодні такі реєстри мають 10 об'єднаних територіальних громад Запорізької області, які стали пілотними в порєкті "Е-рішення для громад".

Ви знаєте, скільки питань, обговорень викликає діяльність громади у всіх проявах, починаючи з роботи комунальних підприємств закінчуючи питаннями інвестиційної привабливості території. Демократія – це влада більшості, простий та зрозумілий інструмент управління громади, який чудово працює, коли більшість обізнана, грамотна, відповідальна, згуртована. А ці можливості дає геопортал нашої громади, де натиском однієї кнопки можливо доступно розглянути свою громаду з різних ракурсів в просторовому вимірі, - розповідає голова Оріхівської ОТГ Сергій Герасименко. - За рахунок проєкту вдалося вирішити ряд проблем в громаді: упорядковано вулиці та провулки населених пунктів; отримано реальний кількісний показник зареєстрованого населення, що є запорукою прозорості та доступності для виборчого процесу в громаді.

Крім того, ми стали розпорядниками та користувачами власної статистичної інформації по громаді, усе наявне майно переведено з «табличного» у зручний для користування формат, в результаті чого отримано можливість відстежувати вчасність нарахування плати та отримані доходи від оренди майна”.

Гуляйпільська громада отримала базовий пакет ІТ-інструментів для управління громадою – реєстр територіальної громади, адресний та реєстр комунального майна, інформаційну систему управління бюджетом і географічні інформаційні системи, що впорядковують геопросторові дані про територію завдяки пошаровому занесенню інформації про земельні ділянки, об’єкти на них, інженерну інфраструктуру та інше, - розповідає Світлана Плющій, заступниця голови з питань інфраструктури та інвестицій Гуляйпільської ОТГ. - Результати: нас навчили користуватися і формувати реєстри. Ми маємо право користуватися дорогим програмним забезпеченням, серверним обладнанням, заплативши за нього "нуль" з бюджету ОТГ - а це близько 1,2 млн грн. Але головним є те, що не підпадає під жоден фінансовий вимір, - громада повинна бути комфортною для проживання, а послуги людям – якісними , доступними і швидкими. І перші кроки вже зроблено.

Пришвидшення обміном інформацією між структурними підрозділами громади та установами різної форми власності з можливістю надання їм доступу згідно з чинним законодавством України (УСЗН, РДА, суд, прокуратура, поліція, юстиція, старостати); абсолютне дотримання чинного законодавства України у сфері реєстрації місця проживання осіб, жителям громади не потрібно тепер збрати довідки для подання в різні установи — це значні переваги в е-рішеннях.

Наповнення та актуалізація реєстрів у перспективі дасть змогу надати доступ до них органам соціального захисту, комунгоспам, які самостійно зможуть отримувати інформацію, що значно зменшить кількість паперу та часу посадовців. А головне, що від цього в перспективі матимуть жителі, - зменшаться або й зникнуть черги за довідкою про склад сім'ї чи субсидією. Вже сьогодні після оцифрування реєстру тергромади час видачі довідки про склад сім'ї зменшився з 20 – 30 хв до максимум 3 хвилин.

Е-громада — це основна платформа у створенні віртуального персонального кабінету жителя громади з персоніфікацією особистих даних.

Заповнення і постійне оновлення GIZ-системи дасть змогу постійно мати актуальні дані про земельні ресурси та інші активи громади і швидко оперувати, як результат - підвищить наповнюваність бюджету.

Розуміючи, який соціальний та економічний ефект це дасть - продовжуємо створювати Гуляйпільську Е-громаду”.

Проєкт “Е-рішення для громад” впроваджено Центром розвитку інновацій за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.

Програма U-LEAD з Європою” підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla