Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Внесок Програми "U-LEAD з Європою" у розвиток об'єднаних територіальних громад

 

13 лютого відбувся День відкритих дверей для громад в Запорізькому регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою». 


 

 

 

Запорізький регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» є наступником регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного у 2016 році, підтримувався Програмою U-LEAD до кінця 2019 року і тепер включений до структури U-LEAD. Після підписання угоди на саміті ЄС-Україна 8 липня 2019 року було прийнято рішення продовжувати успішну роботу Програми «U-LEAD з Європою» з підтримки децентралізації та регіонального розвитку по всій Україні до 2024 року.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та п'ятьма його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією з метою підтримки України на її шляху до більш демократичного, стабільного та процвітаючого майбутнього.

Програма «U-LEAD з Європою» - єдина Програма, яка охоплює своєю діяльністю всю територію України, регіональні офіси розташовані в 24 областях. Програма посилює спроможність зацікавлених сторін у сфері децентралізації та регіонального розвитку на всіх рівнях з основним акцентом на розвиток громад та якість життя їхніх громадян.

 

U-LEAD покращує доступність та якість адміністративних послуг, створюючи центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) в громадах та розробляючи рішення для електронного врядування на національному та місцевому рівнях.

Вже на сьогодні в Запорізькій області відкриті ЦНАПи у 9 громадах - Берестівська, Комиш-Зорянська, Комишуваська, Біленьківська, Чернігівська, Токмак, Оріхівська, Великобілозерська, Веселівська; мобільний ЦНАП у Гуляйпільській ОТГ. У процесі впровадження ще 12 ЦНАП - Мелітополь, Пологи, Малобілозерська, Дніпрорудне, Степногірськ, Долинська ОТГ, Михайлівська сільська ОТГ, Преображенська, Смирновська, Широківська, Енергодар, Чкалівська ОТГ.

 

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує проекти, які допомагають громадам розвиватися і вдосконалювати надання послуг для жителів ОТГ, формує кадровий потенціал і сприяє розвитку демократичних процесів.

 

Результатами Програми «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад» CANactions School стали комплексний професійний аналіз містобудівної та стратегічної документації ОТГ, вивчення потенціалів і перешкод для просторового розвитку ОТГ, розробка опорного документу, який зв'язує пріоритети розвитку громади з плануванням використання земель та розвитку інфраструктури на 10-15 років, створення пілотних проектів (інфраструктурних об'єктів, громадських просторів) для залучення інвестицій; підвищення кваліфікації співробітників ОТГ.

Учасники: Великобілозерська, Гуляйпільська, Комиш-Зорянська й Оріхівська ОТГ.

 

Е-рішення для громад

Мета - консультаційно-технічна підтримка щодо використання, вдосконалення ІТ-рішень, демографічних, економічних, бюджетних прогнозів, управління нерухомістю, землею тощо. Завдяки проекту громади стають прозорими і відкритими.

Учасники - Бердянська, Великобілозерська, Веселівська, Гуляйпільська, Кам’янсько-Дніпровська, Кирилівська, Оріхівська, Преображенська, Чернігівська і Широківська об’єднані територіальні громади.

 

Громада для людини

Мета проекту – покращити благополуччя вразливих категорій населення шляхом розвитку потенціалу керівників та спеціалістів соціальної сфери об’єднаних територіальних громад у запровадженні моделі інтегрованих соціальних послуг.

Учасники від Запорізької області: Веселівська, Комиш-Зорянська, Остриківська, Преображенська, Смирновська і Чернігівська ОТГ

 

Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України

Реалізується Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща в рамках Програми «U-LEAD з Європою» за участю Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Мета - підтримка об'єднаних громад у процесі розвитку управління кризовими ситуаціями на місцевому рівні та створенні планів заходів у сфері цивільного захисту з особливим акцентом на створення добровільних пожежних команд, які доповнюють професійні пожежні частини.

Від Запорізької області в проекті беруть участь 6 ОТГ: Оріхівська, Воскресенська, Широківська, Комиш-Зорянська, Гуляйпільська і Веселівська ОТГ

 

Підтримка покращення послуг у сфері сталої мобільності

Мета - підвищення компетенцій у сфері планування транспортної інфраструктури, заходів з безпеки дорожнього руху, створенні умов для безпечного і комфортного велосипедного руху, а також організації послуг громадського й соціального транспорту. Розробка стратегічних документів у сфері розвитку громадського та соціального транспорту, що сприятимуть застосуванню сучасних підходів для популяризації сталих способів пересування, які завдають мінімальний негативний вплив на довкілля та економіку

Учасники від Запорізької області — Біленьківська, Воскресенська, Осипенківська, Кам’янсько-Дніпровська, Бердянська ОТГ

 

Сильні ради – спроможні громади

Мета - підвищення обізнаності депутатів місцевих рад у питаннях своїх повноважень, земельних відносин, житлово-комунальної сфери та бюджетування

Учасники від Запорізької області: Мирненська, Роздольська, Благовіщенська, Новоуспенівська, Підгірненська, Павлівська, Остриківська, Біленьківська, Широківська, Смирновська, Осипенківська, Михайлівська селищна, Комишуваська, Кам’янсько-Дніпровська, Гуляйпільська, Веселівська ОТГ.

 

Ініціатива «Рівний - Рівному»

Мета ініціативи - обмін з європейськими колегами практичним досвідом реалізації проектів розвитку територій, зацікавити міжнародну спільноту у реалізації спільних проектів, презентувати в Європі ваші здобутки, можливості та плани.

Учасники від Запорізької області - Широківська і Веселівська ОТГ.

 

Розумний енергетичний менеджмент

ОТГ отримали технічну підтримку у створенні інтегрованих систем енергетичного менеджменту, включаючи Плани дій сталого розвитку енергетики та клімату (SECAP)

Енергоефективність та енергозбереження – це, в першу чергу, питання енергетичної незалежності громади. Це перспектива економії коштів, які витрачаються на енергоносії, та можливість їх спрямування на вирішення інших проблем та розбудову інфраструктури і заходи з благоустрою.

Учасники від Запорізької області: Широківська, Гуляйпільська і Веселівська ОТГ.

 

Партнерство між міськими та сільськими громадами в Україні як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку.

Учасники: Осипенківська, Берестівська, Бердянська, Новенська, Семенівська об’єднані територіальні громади, м. Мелітополь, м. Токмак, Жовтнева сільська рада.

 

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla