Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Як і які проблеми ВПО вирішуються в Запорізькій області

На сьогодні в Запорізькій області зареєстровано 55,6 тисяч внутрішньо переміщених осіб, - повідомила Лілія Єрохова, заступниця начальника управління – начальниці відділу адресного надання пільг та субсидій, державної соціальної допомоги Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА, під час пресконференції “Внутрішньо переміщені особи: досягнення та виклики 2020”.

 

Вдалось досягти завдяки зусиллям громадськості внесення змін до Виборчого Кодексу, за яким тепер ВПО мають право брати участь у голосуванні на виборах на території, де проживають за наявності довідок про реєстрацію як внутрішньо переміщені особи, пояснила Анастасія Перепелиця, радниця з соціальної згуртованості Програми "Радник". Це підштовхнуло до приділення більшої уваги до ВПО органами місцевого самоврядування. Але таке нововведення, яке набуває чинності 1 липня 2020 року, працюватиме в плюс не тільки ВПО, але й внутрішнім мігрантам, які проживають та працюють не за місцем реєстрації.

Серед озвучених проблем, з якими стикають ВПО і які на сьогодні не вирішені остаточно, - це виплати пенсій, реєстрація місця проживання (особливо для дітей), відновлення паспортів.

Проте найбільше, які визначають ВПО, хвилює питання житла.

Рішення, які запропоновані та працюють на державному та місцевому рівнях, - місця компактного поселення, реконструкція та ремонт гуртожитків та квартир міжнародними організаціями та проєктами Українського Фонду соціальних інвестицій (УФСІ), соціальне житло "70/30" (70% сплачує держава, 30 - місцевий бюджет, житло не передається у власність. Поки ця програма у Запоріжжі не працює, проте діє в Приморській та Бердянській ОТГ). Ще дві програми діють не тільки для ВПО, але й для учасників АТО/ООС: Державні програми "Доступне житло" (50% держава, 50% власник, житло в новобудах) та іпотечне кредитування (під 3% річних для купівлі житла не "старше" 25 років для осіб до пенсійного віку. У 2019 році за цією програмою у Запоріжжі придбали житло 4 ВПО і один учасник АТО). Детально про них розповіла Мария Качур, заступниця директора Запорізьке Регіональне Управління Фонду "Держмолодьжитло".

За словами Галини Ель Хатрі, представниці УФСІ , Фонд за підтримки Німеччини реалізує програми з ремонту житла для ВПО в Мелітополі (3 гуртожитки), Токмаку (18 квартир) і Комиш-Зорянській ОТГ. Причому в останній, окрім 4 квартир, ще і зробили утеплення школи. До 2022 року ще мають намір працювати за цим напрямком.

За словами Мирослави Сущенко, керівниці Запорізького регіонального офісу БФ “Право на захист”, на сьогодні також працюють у напрямку пошуку можливих варіантів проживання ВПО на територіях об’єднаних територіальних громад. Для цього спільно з громадами проводять інвентаризацію об’єктів нерухомості, щоб у подальшому нанести вільні приміщення на гугл-мапу для загального доступу, і паралельно займаються пошуком інвесторів для ремонту приміщень.

 

Захід відбудеться в рамках проекту “Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту”, який реалізується Stabilization Support Services за підтримки посольства Великої Британії в Україні.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla