Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Готовність лікарень, допомога населення та влади в ОТГ під час карантину

Запорізький регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою” підготував огляд інформації по об’єднаних територіальних громадах Запорізької області — готовність приймати хворих, забезпеченість насамперед лікарів необхідними засобами захисту, дії органів місцевого самоврядування для запобігання поширенню коронавірусу.

 

Більшість громад інформують мешканців про необхідність звернення осіб, що прибули з-за кордону, до ради для проведення інформаційної роботи щодо самоізоляції та та до сімейних лікарів, щоб перебували під наглядом. Проводять інформування мешканців щодо запобіжних заходів поширення коронавірусу, а також щодня повідомляють статистику захворюваності по області і про наявність випадків, що підтверджуються. Здійснюють дезінфекцію місць скупчення людей, під'їзди багатоквартирних будинків, тротуарів та прибудинкову територію. Також здійснюються рейди для контролю виконання карантинних заходів.

Оріхівська ОТГ. Оріхівська районна лікарня має 20 інфекційних ліжко-місць, 75 додаткових інфекційних ліжко-місць, які можуть бути розгорнуті за потреби, 7 ліжко-місць у відділеннях інтенсивної терапії, 5 апаратів ШВЛ, 4 анестезіологів, 14 лікарів (інфекціоністів, терапевтів, педіатрів).

Сімейними лікарями організовано медичне спостереження за особами, які повернулись із-за кордону до громади. Всі особи, які прибули перебувають на даний час вдома на самоізоляції. Сімейні лікарі постійно підтримують з ними зв'язок в телефонному режимі щодо стану здоров’я, надають поради та рекомендації.

27 березня закладом отримано 50 експрес-тестів для діагностики коронавірусної інфекції відповідно до розподілу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

Кам’янсько-Дніпровська ОТГ. Під час бріфінгу про готовність до заходів з можливого прийому пацієнтів з коронавірусною інфекцієї (01.04.2020) в.о. головного лікаря Кам’янсько-Дніпровської центральної районної лікарні Оксана Шупарська повідомила брак найнеобхідніших захисних засобів для лікарів та для дефінфекції. За її словами матеріальну допомогу надали Кам’янсько-Дніпровська ОТГ (126 тис. грн) і районна адміністрація (115 тис.), проте найбільша проблема саме у придбанні, адже всі замовлення обіцяють надійти не раніше середини квітня.

З такою ж ситуацією стикнулись з придбанням і поставками і в Кам’янсько-Дніпровській ОТГ . “Наразі дуже проблематично знайти постачальників, у яких є в наявності зазначені товари. Деякі постачальники, які мають ЗІЗ та деззасоби у продажу, враховуючи величезний попит, пропонують придбати їх лише за готівку. Окрім цього, процедура виділення коштів, укладання договорів та придбання необхідних ЗІЗ може тривати досить тривалий час, а захистити жителів громади необхідно якомога швидше”, - пояснили в громаді.

Тому голова громади Володимир Антоненко придбав за власний кошт придбав еобхідних засобів: маски захисні (4000 шт.), засоби дезінфікуючі (16 літрів дезинфікуючої рідини і 300 спреїв для рук (50 мл)), а також перчатки гумові (1100 од.). Усі ці засоби захисту отримали:

- працівники соціальної сфери, які обслуговують літніх людей, людей з інвалідністю, родини з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах тощо,

- працівники підприємств, які забезпечують надання комунальних послуг в громаді;

- співробітники, які забезпечують сталу роботу міської ради в умовах карантину та запровадженої надзвичайної ситуації.

ЗІЗ та деззасоби також отримали настоятелі храмів.

 

Приморська ОТГ. Для лікарень закуплено маски, рукавички, бахіли, шапочки та окуляри для медпрацівників за кошти бюджетів громади і району. Наявні 4 апарати штучної вентиляції легенів стаціонарні та один портативний (переносний).

Волонтерів зібрали кошти і шиють маски для відвідувачів лікарні, покупців-пенсіонерів. "Бізнес відгукнувся на пропозицію допомогти в закупівлі деззасобів – були і такі, що самі телефонували з пропозицією допомоги, - розповідає голова громади Олена Божкова. - А на днях до мене прийшла жінка з пропозицією допомогти готувати обіди для одиноких людей, що перебувають в ізоляції. Тому звернулись по допомогу з продуктами, а соціальні працівники доставлять ці обіди по адресах”.

Веселівська ОТГ. Працівники Веселівської школи разом із волонтерами шиють захисні багаторазові маски у шкільній швейній майстерні, кошти на матеріал для пошиття збирає бізнес.Вже понад 1000 масок передали медикам і працівникам комунальних служб, літнім людям та малозабезпеченим.

Від 20 березня в селах та селищі можна почути голосові оповіщення по місцевому FM-радіо про дотримання правил карантину та порад МОЗ задля запобігання поширення вірусу.

У зв’язку з епідемією наша лікарня привела у «бойову готовність» 6 апаратів штучної вентиляції легень. Вони, щоправда, не нові, їм по 6-10 років. Тому за допомогою депутатських коштів та коштів селищної ради ми хочемо купити один сучасний апарат вартістю 320 тис. грн, - розповідає голова громади Петро Кіяшко. Також виділяємо кошти на доплати лікарям”.

Гуляйпільська ОТГ. Організовано підвезення мешканців для проходження процедури гемодіалізу. Пацієнтів возять машиною ЦПСМД до Запоріжжя згідно з їхніми особистими графіками. Вводять і додаткові карантинні заходи. Сімейні лікарі працюватимуть на 3 години довше: з понеділка по п’ятницю амбулаторія загальної практики сімейної медицини приймає пацієнтів з 8.00 до 22.00, у суботу й неділю – з 8.00 до 17.00.

У Гуляйполі ініціативна група виготовляє та безкоштовно розвозять маски, яких немає ні в аптеках, ні в магазинах. За три дні пошили та безкоштовно розвезли більше 500 масок.

Цей досвід перейняли і в Пологівській ОТГ. В рамках гуманітарної допомоги з Китаю КП «Пологівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» отримав швидкі експрес-тести для визначення короновірусу. Згідно з розподілом Департаменту охорони здоров’я на Пологівську ЦПМСД прийшлося 50 штук. КП «Пологівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» отримала 100 штук тестів.

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla