Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

COVID-19: як зменшити захворюваність серед лікарів

Серед інфікованих коронавірусом значний відсоток — лікарі. Інфекцій, пов’язаний з наданням медичної допомоги неможливо уникнути, але можливо знизити їх кількість до мінімуму при впровадженні ефективної програми інфекційного контролю. Мова не про засоби захисту та застосування дезінфікуючих засобів, а саме про комплекс - від розробки внутрішньої документації для профілактики виникнення та зменшення ризиків інфекцій, мікробіологічного моніторингу, розподілу потоків пацієнтів до утилізації медичних відходів.

Про це говорили під час онлайн-семінару, організованого для представників ОТГ Запорізької та Дніпропетровської областей 29 травня Запорізьким регіональним офісом Програми “U-LEAD з Європою” на тему "Організація інфекційного контролю для центрів первинної медико-санітарної допомоги в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19”. Про особливості вірусу та як зменшити ризики розповіли Марія Долинська, к.мед.н., медичний директор ГО «Інфекційний контроль в Україні», Катерина Сояк, лікар-епідеміолог, завідувач відділу оцінки ризиків та інфекційного контролю НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України та Андрій Александрін, лікар-епідеміолог, к.мед.н., голова ГО «Інфекційний контроль в Україні», керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC).

Для всіх інфекцій притаманна єдина система запобіганню поширенню — вчасне виявлення, ефективне лікування, комплекс заходів інфекційного контролю, відстеження контактів. Зменшують ризики захворювання - вакцини та профілактичне лікування. Проте на сьогодні стосовно COVID це не актуально. Адже, якщо від епідемії кору “допомагає” захиститися вакцинація та колективний імунітет, то з коронавірусом ні першого, ні другого ще немає.

Найбільш перспективним методом переривання ланцюгу передачі будь-якої інфекції є виявлення, ізоляція і лікування якомога більшої кількості хворих.

Щодо захисту лікарів - основні засоби - хірургічна маска або респіратор FFP2-FFP3, рукавички, ізоляційний халат або фартук, щиток або окуляри. Комбінізони не рекомендують. В обов'язковому порядку дотримуватися порядку підготовки до спілкування з пацієнтом. Є певні правила й використання рукавичок, насамперед, не обробляти антисептиком, використовувати тільки в кабінеті і використовувати їх лише один раз.

Має значення і інженерний компонент інфекційного контролю - вентиляція та використання УФ-випромінювання. Звичайне провітрювання найбільш ефективне, ніж недотримані при установці та неякісні вентиляційні системи, пояснює Андрій Александрін, голова ГО "Інфекційний контроль в Україні". Вентиляція, наполягає, має бути 365/24. Причому, зауважує, що заклеєні вікна заважають провітрюванню приміщення, а рециркулятори неефективні.

Має значення й організація робочого місця з урахуванням напрямку вітру - розташування столу і стільців для лікаря і пацієнта - вони мають розташовуватися перпендикулярно руху повітря.

Це лише деякі правила з комплексної програми інфекційного контролю, впровадження якого вже довели свою ефективність в Одеській області. Принаймні в центрах первинної медико-санітарної допомоги Тарутинської ОТГ Одеської області, де 11 лікарів обслуговують 40 тисяч населення, серед лікарів — жодного випадку захворювання. Ця програма не передбачає великих фінансових витрат, але має на меті підійти комплексно до захисту медиків, іноді навіть просто змінивши усталені підходи до елементарного прибирання.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla