Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Патронат як превентивна допомога

Патронат - це превентивна допомога для сімей, що тільки опинилася в скрутних життєвих обставинах. Це може бути і якщо батьки виїхали за кордон, або коли мати або батько - одинак знаходиться на лікуванні. Патронат може тривати 3 місяці, а за необхідності подовжений до 6 місяців.

 

Щодо патронатних батьків висувають певні умови. Спершу — необхідно пройти навчання при службі дітей та молоді (зазвичай в обласному центрі). Умови для проживання дітей мають відповідати нормам.

Патронатом може займатися не обов’язково родина, але наявність помічника є вимогою. Це можуть бути й старші діти, і батьки.

Патронат — це насамперед робота, яка оплачується державою. Тому при оформленні патронатним батьком / матір’ю претендент має бути офіційно зареєстрований як безробітний.

Щодо оплати — це 5 прожиткових мінімумів як заробітна платаю Якщо у родини перебувають більше двох дітей, то за кожну передбачено додатково 10% до зарплати. Отримують і соціальну допомогу на утримання дитини. Це - 2,5 прожиткових інімумів відповідно до віку дитини. Якщо динина до 1 року або дитина з інвалідністю, то допомога збільшується до 3,5 прожиткових мінімумів. В одній родині заборонено утримувати дітей з різних біологічних сімей, проте й направляти дітей з однієї родини в різні патронатні сім’ї також не дозволено.

Як радить Дмитро Дерев’янка, експерт Партнерства “Кожній дитині”, у кожній громаді має бути 2-3 патронатні родини, щоб задовольнити потребу. Проте треба зважати на кількість населення та кількість сімей, які можуть потребувати допомоги. Шукати патронатні родини рекомендує через організацію постійних заходів та просвітницьких кампаній. Найбільше потенційних патронах родин — у релігійних громадах, серед вчителів, соціальних працівників, вихователі, які залишили або втратили роботу.

На сьогодні в громадах Запорізької області вже існують патронатні родини як результат участі у проєкті Партнерства “Кожній дитині”, що був реалізований за підтримки Програми "U-LEAD з Європою". Одна з них — Комиш-Зорянська, у якій вже патронатна родина пройшла навчання і необхідну процедуру оформлення. Проте в ОТГ розуміють, що однієї родини буде не достатньо. Тому займається пошуком других кандидатів.

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla