Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Парк імені Кірова: свідомі чи несвідомі помилки запорізької влади?

Запоріжжя, на жаль, відомо більше своїми заводами, ніж парками. Сьогодні, щоправда, останніх стало більше, ніж, скажімо, ще років п’ять тому. Але є один парк, неподалік від центру міста, про який нібито забули, – імені Кірова. Точніше, «забули» на рівні влади. Підприємства й активісти своїми силами періодично проводять там суботники. Тому, мабуть, і називають ще цю ділянку парком. Від громадськості надходили пропозиції створення в ньому конноспортивного клубу, памп-треку для велосипедистів. Останнім часом все більше про парк ім. Кірова говорили як варіант менш безболісного для ідеологічних прихильників СРСР позбавлення монументів вождів комунізму. Пропонували саме на цій ділянці зробити музей просто неба – парк радянського періоду. Минулого року на той час заступник голови ОДА Петро Гончарук пропонував у парку ім. Кірова створити Алею захисників Вітчизни. Однак не вийшло.

 

Вирішивши з’ясувати, чому, сподівалися отримати традиційну відповідь: у бюджеті міста немає коштів. Однак вийшло дещо інше. З’ясувалося, саме бюджет тут ні до чого. У певному сенсі. Адже земельна ділянка, на якій розташований парк, перебуває в оренді.

 

Помилилися?

Здавалося б, немає підстав не вірити відповіді на інформаційний запит від 27.04.2015 за підписом заступника міського голови О.М. Бородая: «Парк біля палацу культури ім. Кірова, розташований по пр. Металургів, 1а не належить до об’єктів права комунальної власності міста Запоріжжя.

Згідно з рішенням сесії міської ради від 12.12.2007 № 53/87 «Про передачу в оренду земельної ділянки ТОВ «Запоріжінвестбуд» по пр. Металургів, 1а для розташування торговельного та спортивно-оздоровчого комплексу» ВАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» припинено право оренди земельної ділянки по пр. Металургів, 1а та передано в оренду строком на 19 років земельну ділянку площею 1,0574 га ТОВ «Запоріжінвестбуд». Також згідно з п. 7.4 даного рішення, зазначене товариство зобов’язано виконувати комплексний благоустрій та озеленення території парку біля палацу культури ім. Кірова відповідно до узгодженої проектної документації».

 

 

І хоча дане рішення міськради на офіційному сайті відсутнє, воно справді існує. Щоправда, можливо, через складнощі перекладу, стосувалося воно дещо іншого підприємства – ТОВ «Запорожинвестстрой».

«Розглянувши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по пр. Металургів, 1а, керуючись ст. 120, 124, 141 Земельного кодексу України та Законом України "Про оренду землі", Запорізька міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Надати згоду товариству обмеженою відповідальністю «ЗАПОРОЖИНВЕСТСТРОЙ» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по пр. Металургів, 1а для розташування торговельного та спортивно-оздоровчого комплексу.

2. Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по пр. Металургів, 1а товариству з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРОЖИНВЕСТСТРОЙ» (і. п. н. 34869358).

3. Припинити відкритому акціонерному товариству «Запорізький алюмінієвий комбінат» право оренди земельної ділянки площею 1,0574 га (землі громадського призначення) по пр. Металургів, 1а, раніше наданої рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 09.03.2004 № 74/51 «Про затвердження ВАТ „ЗАлК” матеріалів інвентаризації земельної ділянки по проспекту Металургів, 1а для розташування палацу культури та спортивно-оздоровчого корпусу» та передати її за належністю.

4. Встановити та затвердити товариству з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРОЖИНВЕСТСТРОЙ» межі та розмір земельної ділянки площею 1,0574 га по пр. Металургів, 1а в межах згідно з планом, що додається.

5. Передати в оренду строком на 19 років товариству з обмеженою відповідальністю „ЗАПОРОЖИНВЕСТСТРОЙ” земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:04:037:0227) площею 1,0574 га (землі громадського призначення) для розташування торговельного та спортивно-оздоровчого комплексу за рахунок земельної ділянки право оренди якою припиняється п. 2 даного рішення.

6. Доручити Управлінню земельних ресурсів у місті Запоріжжі Запорізької області (Цвіркун О. М.) внести відповідні зміни до земельно-кадастрової документації.

7. Зобов’язати товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРОЖИНВЕСТСТРОЙ»:...

... 7.4. Виконувати комплексний благоустрій та озеленення території парку біля палацу культури ім. Кірова відповідно до узгодженої проектної документації.

7.5. Після закінчення строку оренди землі поновити договір оренди землі в установленому законодавством порядку.

...7.7. Виконувати вимоги висновків служб міста щодо відведення земельної ділянки.

8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гладченка С. М., постійну Комісію міської ради з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації та земельних відносин (Таран Р. О.).

Міський голова Є. Г. Карташов».

Нібито стандартне рішення. Однак...

 

 

 

Проблеми через переклад

Управління земельних ресурсів надало висновок, датований 12.12.2007 р. і підписаний начальником управління О.М. Цвіркуном, на погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по пр. Металургів, 1а та передачі в оренду ТОВ «Запорожинвестстрой» для розташування торговельного та спортивно-оздоровчого комплексу, зазначивши:

«Земельна ділянка може бути передана при умові:

– використання земельної ділянки за цільовим призначенням;

– виконання обов’язків землекористувача відповідно до вимог ст.96 Земельного кодексу України;

– виконувати комплексний благоустрій та озеленення території парку біля палацу культури ім. Кірова відповідно до узгодженої проектної документації;

– виконувати вимоги, викладені у висновках служб міста;

– не допущення самовільного будівництва на наданій земельній ділянці.

Термін дії висновку 2 роки».

 

 

Хоча раніше, 20.07.2007 р., за підписом того ж начальника управління О.М. Цвіркуна, земельні ресурси вважали можливим «передати ТОВ «Запоріжінвестбуд» в оренду земельну ділянку на пр. Металургів, 1а для розташування спортивно-оздоровчого комплексу при умові оформлення документів згідно з порядком, визначеним законодавством».

 

 

Мова тут не лише про доданий торговельний комплекс. Проблема перекладу в даному випадку має значення. Справа в тому, що ТОВ «Запоріжінвестбуд» і ТОВ «Запорожинвестстрой» – різні підприємства. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ТОВ «Запоріжінвестбуд» визнано банкрутом і ліквідоване ще у 2013 р. у судовому порядку після розгляду справи щодо фінансових махінацій при ремонті обласної дитячої лікарні за бюджетні кошти. Оренда земельної ділянки майже в центрі міста підприємством, яке не існує, - це вже досить гучна справа, яка має багато запитань для з’ясування (чого про це мовчить прокуратура, мерія, яка не отримує кошти до бюджету, тощо).

ТОВ «Запорожинвестстрой» (саме в такому варіанті українською), зареєстроване на початку 2007 р., продовжує працювати. Як кінцеві бенефіціарні власники (контролери) вказані Міразізян Саркіс Завенович (м. Запоріжжя) і Абгарян Вазген Фірдусі (Україна, АРК Крим, м. Сімферополь), які є засновниками не напряму, а через ТОВ "Бізнес-контакт". Як основний вид діяльності ТОВ «Запорожинвестстрой» вказано надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

 

Заднім числом

Є й ще одна «неточність» у рішенні міськради. У ньому (2007 р.!) мова йде про землі громадського призначення земельної ділянки по пр. Металургів, 1а. Однак у таблиці наданих пропозицій департаментом архітектури та містобудування міської ради розробнику проекту внесення змін до Генерального плану м. Запоріжжя ДП УДНДІПМ «Діпромісто», створення файлу з якою датовано 2012 р., говорить про дещо інше. В ній територію в районі ПК ім. Кірова по пр. Металургів, 1А, існуючий стан якого визначено як «зелені насадження загального призначення», запропоновано «частину території змінити на територію громадської забудови», спираючись на рішення міської ради про відведення земельної ділянки ТОВ «Запоріжінвестбуд» (?).

 

Залишається питання

Однак навіть якщо не зважати на купу різних неточностей-розбіжностей, залишається питання чи виконує свої зобов’язання ТОВ «Запорожинвестстрой» щодо орендованої земельної ділянки, наприклад, з комплексного благоустрою та озеленення території парку біля палацу культури ім. Кірова? Адже це була одна з умов передачі землі в оренду. І все ж таки, у кого в оренді земля – у «Запоріжінвестбуду» чи «Запорожинвестстроя»?


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla