Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Суперечливий герб Запоріжжя заплановано затвердити на найближчій сесії

Незважаючи на значну кількість негативних висловлювань щодо запропонованого нового герба м. Запоріжжя, варіант, запропонований істориком Андрієм Авдєєнком, хочуть прийняти під час сесії міської ради, що відбудеться 10 червня. Відповідний проект рішення оприлюднено на офіційному сайті мерії.

 

Нагадаємо, що навколо нового герба точилося багато дискусій. За повідомленнями у ЗМІ, архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука минулого року висловився щодо недоцільності зміни головного символу обласного центра. Не погоджувалися з новим варіантом і діячі культури Запоріжжя, що з часом спровокувало погрози від автора зображення громадським активістам. Не тільки в соцмережі, але й телефоном. При цьому пан Авдєєнко залучив, мабуть, для солідності у помічники депутата міської ради від фракції «Рідне місто» Михайла Левченка. Оприлюднені записи погроз депутата ще досі перебувають на розгляді комісій, а також у правоохоронних органів. Однак не чекаючи на результати, сам Михайло Левченко і подав проект рішення до порядку денного сесії міськради.

Новий герб запропоновано проектом рішення не вперше. Минулого разу його намагалися ухвалити в жовтні минулого року, однак питання було знято з порядку денного.

У проекті рішення йдеться: «Згідно з законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», з метою відродження самобутності міста, його вікової культурної спадщини, виховання у громадян почуттів патріотизму малої Батьківщини, що є важливими чинниками побудови громадянського і демократичного суспільства, гарантом державної міцності, процвітання та добробуту, Запорізька міська рада

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити герб міста Запоріжжя.

 2. Затвердити опис герба міста Запоріжжя.

 3. Вважати рішення Запорізької міської ради від 31.01.2003 року №40 «Про затвердження символіки та положень про герб і прапор м. Запоріжжя» таким, що втратило чинність.

 4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гладченка С.М. та голову постійної комісії міської ради з гуманітарних питань Чухрай Р.В.

Міський голова О.Ч.Сін

Проект рішення підготовлений депутатом Запорізької міської ради  М.П.Левченко".

Як зазначено ним у пояснювальній записці: "Громадське обговорення нового герба тривало більше двох років, неодноразово проводилися засідання робочої групи з питань топоніміки. Були пропозиції, які враховані в пропонованому проекті. Суттєвих зауважень не надходило".

Однак, відповідно до Положення про робочу групу з питань міської топоніміки від 24.06.2009, серед повноважень цього дорадчого органу не зазначено розгляд питань, що стосуються символіки. "Робоча група з питань міської топоніміки є дорадчим органом, створеним з метою глибокого фахового вивчення і підготовки для розгляду на сесіях Запорізької міської ради питань щодо доцільності та надання окремих пропозицій про увічнення пам’яті визначних діячів і подій у формі встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дошок у м. Запоріжжі, збереження історичних назв районів, площ, вулиць, провулків, проспектів, парків, скверів та інших об’єктів міського самоврядування..., а також Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів..."

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla