Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Громадськість Запоріжжя звернулася до міськради з вимогою зупинити розгляд питання про новий герб

Інформація про внесення на розгляд сесії питання про затвердження нового герба Запоріжжя викликала незадоволення у соцмережах. Причому стосовно не тільки безпосередньо змісту запропонованого оновленого символу міста, а й щодо самої процедури його просування.

 

Перша офіційна реакція надійшла від представників Асамблеї діячів культури Запоріжжя (АДКЗ), які склали лист до міського голови О. Сіна, секретаря Запорізької міськради і депутатів, із заперечення проти запропонованого проекту герба Запоріжжя. Також АДКЗ пропонує зняти з розгляду Запорізької міської ради питання щодо зміни герба міста Запоріжжя.

 

Читайте також: Суперечливий герб Запоріжжя заплановано затвердити на найближчій сесії

 

Зокрема у листі йдеться:

«У зв’язку з черговою спробою внесення до порядку денного сесії Запорізької міськради 10.06.2015 р. важливого для громади питання прийняття нового герба міста, Асамблея діячів культури Запоріжжя вимагає припинити проштовхувати будь-які суспільно-важливі, а особливо резонансні рішення через міськраду без проведення прозорих та відкритих конкурсів та обговорень з громадою з залученням фахівців та професійного середовища.

Як і в жовтні 2014 року, відповідне рішення намагаються прийняти всупереч думці широкої громадськості, без проведення відкритих слухань, конкурсів на розробку герба, експертної оцінки обраного проекту різногалузевими фахівцями та за відсутності обговорення самої необхідності зміни чинного герба міста Запоріжжя, а також без залучення Національної академії наук України, яка брала участь в розробці діючого герба міста.

Викликає занепокоєння також і той факт, що дане рішення лобіюється депутатом міської ради Левченком Михайлом невдовзі після скандалу з його телефонними погрозами на адресу громадських активістів, членів АДКЗ. Ймовірно, що ці погрози були пов’язані з критикою «проекту нового герба». Тому факт винесення на сесію такого суперечливого питання може розглядатися як неповага до громади міста.

Асамблея діячів культури Запоріжжя висловлює протест проти подібного підходу до зміни чинного герба Запоріжжя. В такій складній справі обов’язково має бути дотримана процедура. У випадку, якщо зміна герба вважається настільки необхідною, потрібно провести максимально широке публічне обговорення самої цієї ідеї. Поспіх тут недоречний.

У 2014 році звернення Асамблеї діячів культури Запоріжжя з цього ж питання підтримали Громадська рада при міськвиконкомі Запорізької міської ради і Громадська рада при Запорізькій ОДА.

Також Асамблея діячів культури Запоріжжя висловлює заперечення проти запропонованого проекту герба Запоріжжя. Даний проект не враховує усталених світових геральдичних правил, а відзначені символи є неоднозначними і суперечливими як з точки зору відображення, так і з точки зору об’єктивності оцінки їх важливості, і це зрозуміло не лише фахівцям.

Підсумовуючи вищенаведене, Асамблея діячів культури Запоріжжя пропонує зняти з розгляду Запорізької міської ради питання щодо зміни герба міста Запоріжжя, а будь-які наступні кроки в цьому напрямку здійснювати лише з урахуванням суспільної думки і за широкого публічного обговорення».

У п’ятницю, 5 червня, лист із підписами буде передано до Запорізької міської ради.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla