Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Ірина Соловей про Код міста, метамісто і враження від Запоріжжя

Ірина Соловей – співзасновниця громадської організації «Ґараж Ґенґ», одним із проектів якої є «Велика ідея» – спільнокошт. Однак платформа, що набула популярності, за словами Ірини, – це лише інструмент для розвитку міст.

 

Читайте також:  Ірина Соловей про спільнокошт, культуру дарування і довіру

 

– Від того, що робить наша організація, спільнокошт – це як одна рука. Це інструмент, у якому ми побачили потребу, ми його створили в такому вигляді, як він може працювати в Україні. Ми раді, що він підтримує певну довіру в суспільстві. Але це тільки частина того, що ми робимо. Це частина бачення, яке ми пропонуємо сьогодні містам. Окрім «Великої ідеї», є ще велика програма «Код міста», яка успішно працювала й у великих містах, і в малих. Для великих міст це були одні стратегії, для малих – інші підходи. Взагалі наше центральне питання – які стратегії, підходи можуть задіяти зараз міста, враховуючи складний комплексний організм, щоб рухатися в ногу з викликами часу. Ми вважаємо, що ті міста, які здатні це робити, спроможні відновлюватися після якогось удару. Ми розглядаємо життєзарадність як вміння давати раду собі з викликами і можливостями. Для того щоб місто могло скористатися певною можливістю, теж необхідно вміння ефективно взаємодіяти між різними секторами, різними групами. І це не тільки для того, щоб компенсувати щось, що сталось в минулому, а й наважуватися робити щось, що може відбуватися в майбутньому.

– Які міста беруть участь в програмі?

– Великі міста – це Івано-Франківськ, Дніпро і Київ. Ми вважаємо, що додану цінність у великих містах додає співпраця людей з різних дисциплін. Наприклад, мистецтво і IT. Ми робили арт-хакатони – це події, які популярні у світі, вони непрості саме через цю міждисциплинарність, коли потрібно об’єднувати технологічне мислення з інтуїтивним. Зовсім по-іншому ми підійшли до цієї програми, щоб працювати в малих містах. Започаткували таку річ, як метамісто – малим містам, для того щоб вони могли наважуватися на системні рішення, треба вчитися у схожих на себе міст або об’єднувати зусилля з містами, які зовсім поруч географічно з ними. Метамісто – це місто, яке включає в себе декілька міст, і тоді вони можуть робити більш суттєві інвестиції, які, можливо, не окупилися б, якщо були б орієнтовані суто на одне місто. Наприклад, коли співпрацюють між собою Краматорськ і Слов’янськ, які зовсім поруч, хоча вони різні. Це теж про вміння об’єднувати характери міст, тобто визнавати силу, перевагу кожного міста, особливо коли мова йде про географічно близькі, але по характеру різні агломерації, і знаходити нові ідеї на перетині цих суперсил.

Найбільший ефект був у тому, що ми заохочували людей взагалі міркувати про майбутнє. Ми часто використовуємо мистецькі стратегії для роботи з містами. У нас був такий проект «Спогади про майбутнє», у якому художники разом з дітьми малювали міста в 2066 році. Відбувався він у Славутичі та Нетішині за участі дуету художників Krolikowski Art. Дуже цікаво це вийшло, і це стало частиною експозиції міського музею.

Ми вважаємо, що основний стратегічний ресурс – це те, як люди дивляться на своє місто.

 

– Ми навіть до появи проекту Код міста презентували людям ідеї креативного міста, що можна згуртовано якось діяти на його розвиток. І завжди поєднували онлайн-інструменти й активність безпосередньо в містах – спілкування з людьми. Ми і сьогодні переконані, що саме це дає ефективність. Якщо б пішли тільки в онлайн, це було б щось інше. Нам важливо знати, у якому стані міста, що матиме вплив, де потрібні знання. Ми хочемо бути корисними, хочемо слідувати за тим, куди йде енергія людей. І для цього обов’язково треба бути в містах.

 

– Я в Запоріжжі була давно, сьогодні я тут вдруге. І в мене надзвичайне відчуття. Я вражена тій кількості енергії, яка тут є, і тим, що вона йде якимось щільним потоком. Я в захваті, і це мене дуже надихає, з одного боку. А з другого, чую, що тут відбуваються зміни в структурі економіці, і це ставить перед викликом. Тому що я знаю, що ті речі, які ми робимо з 2009 року, відбуваються повільно. І в Запоріжжі я зрозуміла, що процеси дуже прискорюються, і для мене це виклик: як ми можемо швидко навчити людей тому, що ми знаємо, як зробити наявні інструменти більш оперативними, щоб люди швидше могли отримати до них доступ. У нас якась взаємність із Запоріжжям. Я думала, що я приїжджаю дати якийсь імпульс, а я сама його отримала. Враження у мене досить сильні.

 

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla