Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Запоріжці дізнавалися, що приховував Берлінський мур

У Запоріжжі можна було відчути атмосферу Німеччини часів Берлінського муру та зануритись у 70-ті роки минулого століття. У центрі «Мова. Культура. Німеччина» Запорізької обласної бібліотеки відбулася презентація книги «Сонячна алея» німецького письменника Томаса Бруссіга. Захід відбувся у співпраці відділу «Бібліотека і інформація» Гете-Інституту Україна та Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

«Сонячна алея» –  це молодіжний роман про події на кордоні між Західною і Східною Німеччиною, на нічийній території біля Берлінського муру. Це твір про звичайних людей з їхніми радощами і бідами. Історія, приправлена темним гумором і елементами безглуздя, пов'язаного з соціалістичною пропагандою, адже без гумору на навколишній абсурд неможливо було реагувати.

Разом з героями однойменного фільму учасники презентації побували на «Сонячній алеї» у Східному Берліні, познайомились з предметами тієї пори. Атмосферу допомагали відтворити предмети побуту НДР того часу, плакати, журнали, вінілові пластинки популярних того часу гуртів. Представники старшого покоління згадали такі маловідомі для молодого українського читача явища, як дефіцит, всеохоплююча комуністична пропаганда, намагання держави контролювати кожну дрібничку суспільного життя, обмеження на західну музику та літературу. Серед багатьох абсурдів можна згадати, наприклад, і цей: у НДР були заборонені такі види спорту, як дельтапланеризм та стрибки з жердиною. Причина – керівництво побоювалось, що за допомогою цих навичок східні німці тікатимуть до Західного Берліну.

На думку українських читачів, у книзі є паралелі з нашим минулим і сьогоденням, адже українці також мусять шукати своє місце у реальності, що виникла після краху комуністичної імперії.

Поруч із серйозними темами дізналися учасники заходу і про деякі побутові цікавинки. Наприклад, чоловічки на пішохідних світлофорах у НДР відрізнялися наявністю шляпи. Саме ця фігурка нині стала одним з символів Берліну та популярним сувеніром.

Відвідувачі презентації змогли бути не лише спостерігачами, а й активними учасниками події: взяли участь у вікторині про історію НДР, спільно створили ілюстровану історію за сюжетом книги, змагались у захопливій грі у форматі «Що? Де? Коли?», присвяченій подіям роману. Всі учасники отримали пам’ятні призи від Гете-Інституту Україна.

На думку координаторки центру «Мова. Культура. Німеччина» Наталії Яценко, подібні інтерактивні заходи дозволяють активніше залучати читачів до міжкультурного діалогу, особливо молодь. Адже сучасна бібліотека вже давно значно більше, ніж сервіс для отримання книг.

 

 

 

 

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla