Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

«Війна Химер»: «Головне, щоб було кого любити, інакше починаєш любити смерть»

Часом у залі здавалося, що ніхто навіть не дихає. У певні моменти жінки втирали сльози. І тиша кілька хвилин після титрів на екрані по завершенню фільму «Війна Химер», показаного в Запоріжжі в рамках XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 18 жовтня. Потім обговорення.

 

Важкі емоції, говорять глядачі. Важко дивитися деякі  моменти і розуміти, що це правда. Складно зрозуміти, що існують паралельно два світи – війна із загиблими і пораненими і поряд селфі на фоні човнів і танці. Горе через пару сотень кілометрів із веселощами. Біль поряд із розвагами. Чому так? – одне з основних питань, яке порушують найчастіше. Серед відповідей – втома людей від переживань війни, майже відсутня увага з боку ЗМІ, подача статистики замість розповіді про загибель людини, нерозуміння шляхів розв’язання конфлікту.

 

Показ, організований ГО «Культпрожектор», зібрав повний зал. Люди різного віку і статі. Серед них і друг головного героя фільму Лавра. «Проблема в тому, – пояснює, – що дехто йшов на війну, особливо на початку, в 14-му році, не розуміючи, що це таке. На крилах патріотизму і героїзму. І багато хто не впорався з реальністю. Їм найбільш важко. Перелом настає і тоді, коли бійці повертаються з війни і поринають у зовсім інше життя, у якому про події поряд навіть не згадують». До того ж часто не поважають ветеранів, як приклад – самі образи в транспорті щодо пільгового проїзду бійців АТО. На запитання про те, що може врятувати у війні та після неї, відповідає: «Любов, тільки вона тримає». З цим висновком перегукуються і позакадровий вислів Лавра: головне, щоб було кого любити, інакше починаєш любити смерть.

 

 

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla