Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

У Запоріжжі розпочинають створювати музичні скульптури

22 серпня на прес-конференції презентували перший проект, який стартує на базі музичного хабу - “Арт-резиденція для винаходу музичних інструментів та створювання акустичних скульптур “Sound Art Space”. Втілюватиме його Громадська організація "Центр розвитку бізнес-технологій та культури". 

 

- На сьогодні склалась така ситуація, що музичні інструменти вироблять здебільшого у Китаї. В Україні виробниками є літні люди, які не мають послідовників. Тому ми вирішили дати базу для зміни ситуації, навчити молодь, яка має бажання творити, креативно підходити до процесу, азам. Ідею арт-резиденції виношували близько чотирьох років. Адже Арт-резиденція, підтримана Українським Культурним Фондом, передбачає проведення серії майстер-класів для створення нових музичних інструментів та акустичних скульптур, - пояснив Денис Васильєв, програмний директор проекту. - Для їх проведення ми запросили найкращих митців. Куратором проекту буде відомий польський винахідник музичних інструментів Павел Романчук (Вроцлав), його інструменти дійсно вражають і не мають аналогів. Олександр Никитюк (Вінниця) працює на перетину мистецтв, і вже має досвід роботи у Запоріжжі при створенні музичної скульптури на “Арт-ленд Хортиця”. Ярослав Белинський (Київ) сфокусує увагу на дизайн-мисленні, що допоможе створити інструменти. (До речі, в Україні на сьогодні немає жодної книги про дизайн інструментів, є тільки про ремонт.) Любомир Кушлик (Львів) розповідатиме про розбудову музичних інструментів, адже багато митців не мають відповідних знань через відсутність можливості здобути таку освіту в Україні.

Відвідувати арт-резиденцію зможуть 12 відібраних на конкурсній основі учасників з із Запоріжжя, Києва, Харкова, Фастіва, Білої Церкви, Звенігорода, Одеси.

- Цікаво, що серед учасників, які не тільки слухатимуть лекції, а й самі вироблятимуть акустичні скульптури і нові музичні інструменти, жінок і чоловіків майже 50/50, - зауважила Наталя Васильєва, координаторка проекту. - В цьому є свій сенс. Тобто зможемо побачити різні підходи до процесу створення і різний дизайн.

Який саме продукт буде на виході, поки що розповісти представники проекту не можуть, адже самі не знають — все буде залежати від фантазії учасників. Але, говорять, що виходячи із запропонованих матеріалів для роботи, точно має бути щось дуже цікаве. Вже приготували для роботи глину, метал, каміння, струни, екзотичні породи деревини. Обіцяють, що щонайменше 4 унікальні речі вже 31 серпня зможуть представити широкій громадськості. Розпочинають проект на День Незалежності - 24 серпня.

На прес-конференції представники проекту пообіцяли, що зроблять День відкритих дверей для бажаючих побачити процес створення музичних інструментів і акустичних скульптур вживу.

Музичний хаб розташований у приміщення Будинку Радіо Національної Суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) (м. Запоріжжя, вул. Матросова, 21, 2-й поверх).

 

 

Український культурний фонд - державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla