Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Артбранч з Павлом Гудімовим: про культуру та кроки до її розвитку

Про залучення молоді до перетворення міст, про стратегії культури та умови для її розвитку, що робити із занедбаними будівлями і як оцінювати результати на сьогодні — обговорювали під час артбранчу з Павлом Гудімовим — куратором масштабних проєктів сучасного мистецтва, дизайну й архітектури, засновником арт-центру "Я Галерея" в Києві та Львові, колекціонером та музикантом ("Океан Ельзи", "Гудімов").

Зустріч з митцем стала частиною проєкту “Митець і місто”, який реалізовується в чотирьох містах України — Запоріжжя, Кривий Ріг, Маріуполь, Херсон — Громадською організацією “Культпрожектор” за підтримки Посольства США в Україні.

В ході проєкту понад 150 молодих митців та миткінь навчались у найкращих експертів України та США в сфері культури. Дізнавались, де черпати натхнення, як адмініструвати проєкти і де брати на них фінансування, як втілити віртуальну реальність у життя та за її допомогою вирішувати соціальні проблеми, ознайомилися з найкращими зразками сучасної культури світу та України. І вже під час навчання виникли 53 ідеї для мистецького розвитку міст, 15 з яких дійшли до фінального пітчінгу. І вісім переможців змагалися на фінальному форум-батлі за 1000 доларів США для втілення ідей.

Переможницею стала команда проєкту "Сліпі плями"з Маріуполя, яка планує створення в покинутих спорудах міста поп-арт галерей з роботами талановитих, але поки що невідомих митців та миткинь. Тепер за менторством Міши Тютюнника (експерт з паблік-арту та урбан-активізму, мураліст, ілюстратор із США, автор муралу з Яковом Новицьким у Запоріжжі) протягом найближчих місяців проєкт буде втілений у життя. Надав свої пропозиції щодо реалізації цього проєкту Павло Гудімов, якийбув членом конкурсної комісії на форум-батлі. “Ніхто раніше не видавав структурно цю ідею, - зауважив Павло під час артбранчу. - Поп-арт — це про тут і в цей час. Ця ідея життєздатна і легко імплементується на інші території. І такі “сліпі плями” є в усіх містах України. Це розвиває загрози і безпеку. Там поширюються хвороби, оселяються безпритульні тварини, знаходять притулок негативні явища. Наявність “сліпих плям” - “заброшек”, які мають свою історію, - говорить про занепад урбаністики. Європейський підхід — це наявність інвестиційного договору, який зобов’язує забезпечити безпеку, включати будівлі до урбаністичного процесу. Художники, ландшафтні дизайнери працюють у цьому напрямку. Тому сподіваюсь поспілкуватися з ідеологами проєкту-переможця. Адже ідея дуже важлива, а її реалізація — це велика робота”.

Щодо самого проєкту “Митець і місто” Павло Гудімов зазначив важливість включення молоді до процесу творення культури саме через просвітництво, спілкування з експертами та обговорення. І взагалі акцентував, що формування культури — це послідовність, системність та технологічність. Її розвиток можливий за умови двох складових — підтримка (матеріальна та нематеріальна) та створення арт-ринку. Формуються вони через розробку працюючих стратегій розвитку культури, де в основі — пошук нової індустрії (туризм, розваги, екологія, харчування, креативне фермерство тощо). Підтримуються фінансово — за допомогою міжнародних фондів, меценатів, обласних та місцевих бюджетів, бізнесу, національних фондів на зразок Українського культурного фонду, аналог якому має бути і на регіональному рівні. Але при цьому “має змінюватися і вектор розвитку — з політичного на соціальний, до якого і належить культура. І судити по справах за соціальними показниками”.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla