Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Маріупольська молодь перемогла у конкурсі “Митець і міста”

8 команд творчої молоді з чотирьох міст України — Запоріжжя, Кривий Ріг, Маріуполь, Херсон — змагались на форум-батлі на звання “Найкращий мистецький проєкт” і 1000 доларів на його реалізацію. Відбувалось це в рамках проєкту “Митець і місто”, який реалізує Громадська організація “Культпрожектор” за підтримки Посольства США в Україні.

 

Понад 150 молодих митців та миткінь навчались у найкращих експертів України та США в сфері культури. Дізнавались, де черпати натхнення, як адмініструвати проєкти і де брати на них фінансування, як втілити віртуальну реальність у життя та за її допомогою вирішувати соціальні проблеми, ознайомилися з найкращими зразками культури світу та України. Вже під час форумів виникли 53 ідеї для мистецького розвитку міст, 15 з яких дійшли до фінального пітчінгу. І лише 8 пройшли до форум-батлу.

Остаточним переможцем став проєкт "Сліпі плями". Команда з Маріуполя - Валерія Павленко, Сергій Лисюра, Кіра Есмонд, Павло Степаненко, Єва Сігачова – планує створення в покинутих спорудах міста поп-арт галерей з роботами талановитих, але поки що невідомих митців та миткинь. Перетворення ідеї у повноцінний проєкт відбувалося за менторської підтримки Діани Берг (Платформа “Тю”, арт-кластер “Ось”).

Проєкт “Сліпі плями” отримав високу оцінку від члена журі Павла Гудімова, куратора масштабних проєктів сучасного мистецтва, дизайну й архітектури, засновник арт-центру "Я Галерея" в Києві та Львові. “Ніхто раніше не видавав структурно цю ідею, - зауважив Павло Гудімов. - Поп-арт — це про тут і в цей час. Ця ідея життєздатна і легко імплементується на інші території. І такі “сліпі плями” є в усіх містах України”.

Формат поп-ап вкладає в себе мобільність експозиції, тобто виставки проходитимуть в різних локаціях. На даний момент маємо три таких локації: занедбаний будинок в історичній частині міста, сцена-мушля в парку Петровського та вагони поїзда, що стоїть біля міського пляжу.

Окрім проведення виставок, на яких будуть представлені аматорські роботи в будь-яких запропонованих учасниками напрямках мистецтва (візуальне мистецтво, музика, перформанс тощо), заплановано також мистецький дрейф містом із місцевим кіномейкером Сашком Протягом, створення сайту з інтерактивною мапою покинутих будівель, що мають право на друге життя.

Початком проєкту стане масштабне відкриття першої виставки 20 березня о 14:00 за адресою Фонтанна, 46 і її тематика - "Місто Сонця. Ідеальний світ. Утопія", - розповіла Єва Сігачова.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla