Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Цікаво про науку та сприйняття світу: авторська програма молодої журналістки

 

Цьому світові не вистачає корисного україномовного контенту – саме так вирішила Анастасія, авторка програми «НеймовірнеЙмовірно» в рамках проєктувіжн-радіо «На Дотик». 

Медіатренерка та журналістка вже два роки займається популяризацією науки і бачить саме в цьому своє призначення. Розпочавши свій шлях із проведення наукових занять зі школярами, вона вирішила розширити свою аудиторію та створила науково-популярну програму. Анастасія впевнена: такий контент прийдеться до душі навіть тим, хто ніколи не цікавився, як влаштований цей світ. Але таких людей насправді дуже мало, вважає вона, – є тільки ті, хто не навчився правильно ставити питання.

Анастасія цікавилася популяризацією науки з шістнадцяти років, коли випадково натрапила на ютуб-канал американського наукового журналіста Майкла Стівенса. Через деякий час між ними встановився тісний зв'язок, і саме Майкла вона вважає своїм провідником у світ простих пояснень про незрозуміле. Ще тоді дівчина задалася питанням, чи можливо розвивати подібний напрямок в Україні, але стикнулася з непорозумінням з боку оточення. Ситуація змінилася лише у 2019 році, коли Анастасія стала проводити власні науково-популярні заходи на базі запорізького музею науки. Пізніше до програм додалися й тренінги з медіаграмотності, оскільки повістка часу вимагала більшої обізнаності в інформаційному світі, ніж коли-небудь до цього.

Щира любов до науки та бажання доносити до людей правдиву інформацію зрозумілою мовою – саме це поєднання Анастасія вважає своєю рушійною силою. У своїй програмі вона планує не лише пояснювати незрозумілі явища та речі, а й занурюватися в глибини нашого сприйняття світу. Аналізуючи слова свого наставника, вона згадує, що найбільша увага завжди приділялася правильним запитанням. «Дорослі люди, на жаль, не ставлять запитань, − відмічає вона. – Але саме це притаманно дітям, які поглинають інформацію і пізнають світ лише тому, що не бояться шукати відповіді».

Анастасія впевнена: якщо частіше зупинятися та запитувати себе, чому відбуваються ті чи інші речі, світ може стати значно зрозумілішим. Але необхідно знати, як і де шукати – і саме це вона планує показати в рамках власної програми «НеймовірнеЙмовірно». Ідею програми журналістка бачить у тому, щоб показати світ крізь призму тих знань, які ми вже маємо, і спробувати пояснити те, що на перший погляд здається неймовірним. «Знайдеться місце і нашим упередженням, і логічним помилкам, і особливостям того, як кожен із нас бачить світ, − запевняє вона. – Моя задача – не давати чіткі відповіді, а навчити правильно шукати».

Чому люди схильні вірити у надприродне, як випадковий жарт в інтернеті може спричинити паніку, чи працює цензура та навіщо розповідати дітям про коронавірус – всі ці та багато інших тем будуть висвітлені у програмі «НеймовірнеЙмовірно». Анастасія обіцяє аудиторії лише перевірені факти, актуальні питання та коментарі компетентних експертів.

Старт програми очікується в кінці лютого-на початку березня 2021 року в ефірі віжн-радіо «На Дотик».

Анастасія Чернова

Фото – зі сторінки авторки https://www.facebook.com/profile.php?id=100017229696996

Матеріал підготовлений в межах програми Медіа Школи, створеної за підтримки віжн-радіо «На дотик»

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla