Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

У Запоріжжі відбулася зустріч громади із суддями

Взаємодія зі ЗМІ та громадою, конфлікти інтересів у суддівській практиці, незалежність судової влади – про це та інше йшла мова на зустрічі.

26 травня в приміщенні Апеляційного суду Запорізької області відбувся дискусійний майданчик, під час якого представники судової влади та громадськість обговорили актуальні питання. Дискусії відбувалися за трьома темами.

Голова Ради суддів України Сімоненко Валентина Миколаївнана сесії «Взаємодія засобів масової інформації із судами» розповіла про заходи, які відбуваються для налагодження діалогу, що має сприяти відновленню довіри до судової влади. З цією метоюпроводяться брифінги, у судах введені посади прес-секретарів, призначені судді-спікери. На порталі «Судова влада» розміщується необхідна для суспільства інформація. При Раді суддів створений прес-центр, який координує роботу прес-секретарів усіх судів, суддів-спікерів. Валентина Сімоненко наголосила, що напрямок спілкування представників судової влади з громадськістю, засобами масової інформації – це новий напрямок у роботі судового корпусу. Тому є певні труднощі, недоліки, які мають поступово бути усуненими. Наприклад, брак людей, які би могли зрозумілою мовою донести до суспільства юридичні питання. Для цього вже запропоновано вищим навчальним закладам спецкурс «Судова журналістика». Уже введено в дію трансляцію резонансних судових засідань в онлайн-режимі. Проводиться навчання прес-секретарів, створено при РСУ окремий комітет з комунікацій. Відкритість судової влади відбувається повільно, але відбувається, – підбила підсумки голова Ради суддів.

У свою чергу Катерина Кириченко, журналіст, представник об’єднання громадян «Громадський захист», поділилася досвідом Запоріжжя щодо досягнення співпраці громадськості та судової влади. Діалог між сторонами є, він вже має свої результати. Путь до цього розпочався з 2000 року. Повільно, але громадськість знайшла спільну мову з представниками судової влади.

На другій сесії «Практичні норми суддівської поведінки» Тетяна Чумаченко, суддя Вищого адміністративного суду, голова Комітету з суддівської етики, розповіла представникам громадянського суспільства і студентам юридичних факультетів про особливості конфлікту інтересів у суді, як процесуальний, так і не процесуальний, у яких випадках він має місце і які саме кроки мають бути зроблені суддею задля його усунення.  До цього питання зараз значний інтерес з боку різних структур. Тому про виникнення такого конфлікту судді мають повідомляти. Якщо відсутнє перетинання посадових обов’язків, підпорядкованість між близькими особами (перелік яких прописаний), конфлікт інтересів не має місця.

Третя сесія була відбулася під назвою «Незалежність: слово і влада». Суддя Верховного Суду України Олександр Волков обговорив з представниками громадських організацій та студентам ключові моменти судової реформи та незалежності судової влади. У свою чергу, громадськість розповіла, як вони в 2014 році домагалися реалізації закону про люстрацію. Спочатку вони протестували під стінами Апеляційного суду Запорізької області, а потім – склали Меморандум взаємодії, що дозволило їм долучитися до моніторингу процесу люстрації.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla