Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

За 2 місяці корупційних порушень у Запоріжжі на мільйони

2,3 млн грн із Запорізького міського бюджету перерахували двом підприємствам (ТОВ "Нубiком", ТОВ "ЯТРАНЬ") зі статусом, «що мають ознаки фіктивності». І це тільки у сфері ЖКГ з 1 червня по 25 липня 2016 р. Із меншими сумами також є одержувачі бюджетних коштів, які, наприклад, мають адміністративні стягнення за порушення порядку сплати податків і подання звітності, проти яких порушені судові справи.

 

За моніторингом контрактів, розміщених на порталі E-data, протягом зазначеного періоду загальна сума, перерахована міським управліннями ЖКГ підрядникам на виконання робіт з будівництва або реконструкції, за 32 договорами становить майже 14 млн грн.

Ці дані – лише перші результати діяльності в Запорізькій області Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». Рух зосередиться на пошуку корупційних схем у Запорізькій міській та Запорізькій обласній радах. За моніторингом нормативно-правових актів за кожним порушенням складається окремий профайл, і після виявлення фактів корупції та перевірки активісти передаватимуть інформацію у НАБУ та Генпрокуратуру з вимогою притягнути місцевих політиків до відповідальності.

На сьогодні серед найбільш типових корупційних схем виділяють розподіл між фракціями або наближеними до мера осіб посад керівників комунальних підприємств містата керівників департаментів, не законне збагачення на тендерах і факти прийняття рішень посадовими та виборними особами органів місцевого самоврядування при наявному та не подоланому конфлікті інтересів.

Щодо останнього, за словами депутата міськради Андрія Согоріна, конфлікт інтересів виявляться власною свідомістю депутатів, бо немає чітко прописаного законодавства. Але сам він побачив конфлікт інтересів при голосуванні за судовими позовами до Класичного приватного університету, докторантом якого він є. Проте ректор ЗНТУ Сергій Бєліков вніс свій голос за призначення університету виконавцем «дослідження попиту на перевезення в межах області» за програмою розвитку автомобільного транспорту й отримання бюджетних коштів (194 тис. грн).

Також серед виявлених порушників за конфліктом інтересів – Валерій Богдан, начальник відділу організаційної роботи та туризму в управлінні з питань фізичної культури, спорту і туризму в департаменті освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, який до того ж є керівником БФ «Фізичне виховання – здоров’я нації». Саме цей фонд займався організацією фан-зони на каскаді «Райдуга» на час проведення «Євро-2016».

Присутні на круглому столі депутати висловилися, що певний контроль за подібним має здійснювати депутатська комісія з регламенту та законності.

До кінця року Рух «Під контролем» здійснюватиме моніторинг, обіцяє повідомляти про результати діяльності, а також закликає всіх зацікавлених до співпраці. Представники Руху у Запорізькій області – Вікторія Агєнтаєва та Ярослав Храпський.

 

 

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla