Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

У Запорізькій області стартував проект правової допомоги прийомним сім'ям

Безпосереднє виховання прийомної дитини – це тільки одне з численних завдань, які доводиться вирішувати прийомним батькам. Багато сил і часу, як на етапі створення прийомної сім'ї, так в період її функціонування забирають відстоювання своїх прав в органах влади.

 

Щоб допомагати прийомним сім'ям та їх вихованцям реалізовувати і відстоювати свої права, фонд «Щаслива дитина» ініціював проект «Захист прав знедолених дітей Запорізької області». Профінансувати його погодилося Посольство США в Україні. Партнером в реалізації виступить Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

«Ми вже багато років проводимо по всій області «Клуб прийомних батьків». І в ході зустрічей постійно стикаємося з тим, що прийомним батькам потрібні не тільки психологічні та педагогічні консультації, а й юридична допомога», – розповідає Юлія Дойкова, керівник програми сімейного влаштування дітей-сиріт фонду «Щаслива дитина». – Тому виникла ідея юридичну підтримку прийомних сімей зробити такою же системною, як і психологічну. До нашої величезної радості, Посольство США погодилося таку роботу профінансувати, а обласний центр соцслужб традиційно допоможе в проведенні зустрічей в районах».

Необхідність реалізації ініціативи підтвердили Антоніна Матвєєва, начальник служби у справах дітей Запорізької ОДА, і Оксана Понікарова, директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. За їх словами, штату і можливостей держустанов часто просто фізично не вистачає, щоб донести необхідну правову інформацію до кожної з прийомних сімей. «Особливо важливо те, що це будуть виїзні зустрічі. Оскільки багато прийомні батьків, які живуть в районах, рідко мають можливість їздити в обласний центр за консультаціями фахівців», – зазначила Оксана Понікарова.

Проект передбачає проведення 16 консультаційно-навчальних зустрічей з прийомними батьками у восьми районах Запорізької області. Відбуватимуться семінари та консультації в два етапи. На першому тренер-консультант проекту буде проводити загальні навчання і збирати локальні питання. Потім відповіді на найбільш часті питання будуть узагальнені в методичний посібник, який буде поширено в ході другого етапу консультацій.

Тренером-консультантом проекту виступить людина, яка знає правові проблеми прийомних сімей з різних сторін. Лариса Зенцова – спеціаліст Служби у справах дітей Оріхівського району. І вона ж – мама, яка виховує двох прийомних дочок. «Усі складні ситуації, з якими стикаються прийомні батьки, знаю по собі. Знаю, як байдужі часом бувають чиновники в органах влади. Але знаю і як натиснути, якщо потрібно відстояти права своєї родини і своєї прийомної дитини. На жаль, у багатьох моїх колег-прийомних батьків не завжди є потрібна інформація і навички. Буду з радістю своїм досвідом ділитися. Якщо в результаті проекту вдасться поліпшити ситуацію з правами прийомних сімей в області, буду щиро щаслива», – зізналася Лариса.

Юридична допомога буде надаватися не тільки прийомним сім'ям, але і всім сім'ям, в яких виховуються діти, що залишилися без власних батьків: усиновителям, опікунам та дітям під опікою, дитячим будинкам сімейного типу та їх вихованцям... Бажаючі взяти участь запрошуються на зустрічі, які відбудуться за графіком:

липень: м. Енергодар 7.07.2017, м. Токмак 18.07.2017;

серпень: смт Приазовське 18.08.2017, м Бердянськ 30.08.2017;

вересень: Гуляйполе і смт Більмак (дати уточнюються);

жовтень: Вільнянськ і Мелітополь (дати уточнюються).

Повторні семінари пройдуть з листопада 2017 року по березень 2018 років.

Оголошення будуть опубліковані на сайті DETI.ZP.UA.

За уточненнями можна звертатися за телефонами 066 771 96 88 067 977 62 14, Юлія Дойкова, керівник програми сімейного влаштування дітей-сиріт БФ «Щаслива дитина».


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla