Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Непрозоре: Запоріжжя зайняло 64-е місце із 100 за прозорістю влади

Запоріжжя зайняло 64-е місце в рейтингу серед 100 міст України, залишившись позаду інших міст області – Енергодара, Мелітополя і Бердянська. Такі дані оприлюднили на презентації рейтингу прозорості міст Transparency International Ukraine 18 липня. Говорять про прозорість як про один з інструментів подолання корупції, що стає ще актуальнішим в ході децентралізації, коли влада на місцях отримує більше і повноважень, і фінансів. «Децентралізація територій не має призвести до децентралізації корупції», – зазначила Катерина Цибенко, керівник проекту «Розбудова прозорості в містах України».

 

Метою проведеного дослідження є не тільки показати, хто кращий, хто гірший, а й підвищити прозорість. Вже у серпні-вересні в 10 містах України (у томі числі й у Запоріжжі) проведуть практичні тренінги для представників влади, громадськості та ЗМІ щодо можливостей підвищити прозорість, спираючись на отримані в ході дослідження показники. Потім на конкурсній основі підтримають фінансово 15 локальних ініціатив для запровадження напрацьованих кроків. І потім в ході проекту знов проведуть моніторинг – щоб подивитися на зміни. Сама методика рейтингування прозорості міст була запозичена у Словаччині – там вона дала гарні результати. Дещо в адаптованому вигляді запроваджена в Україні.

Визначали прозорість за офіційними сайтами міської влади. Хоча в Запоріжжі, за словами Наталі Заболотної, голови правління ГО «Народний Захист» і представника Transparency International Ukraine в Запорізькій області, є певна проблема із самою назвою сайту: міська влада – це хто – міськвиконком чи міськрада? Та й питання щодо створення нового сайту все ще залишається відкритим.

 

 

 

Що таке прозорість міської влади? Це можливість жителів міста звернутися до влади онлайн, знати про те, де що і ким будується, як формується вартість послуг, відповідність освіти представників влади їх посадам та інше. І все це має бути на одному ресурсі.

Проаналізували 13 сфер за 91 індикатором, у кожної сфери – свій максимальний показник. Результати по Запоріжжю – приблизно 26 % прозорості. У найгіршому стані – соціальні послуги – 0 з 4 можливих. Житлова політика оцінена в 0,5 з 7. Комунальне майно – 0,8 з 8, та й то завдяки опублікованим контактним даним. Комунальні підприємства – 1 / 10 – відсутні як фінансові звіти, так і інформація про тарифи. Доступ жителів міста до участі – 2,5 / 10 – при наявному бюджеті участі відсутні електронні звернення до ради, громадськість не може бути присутньою на засіданнях комісій без дозволу депутатів. Бюджетний процес оцінений 4 / 8 через відсутність, у тому числі, поточного кошторису утримання міської ради. Закупівлі – 3,8 / 7, бо відсутній навіть регламент про допорогові торги. Кадрові питання – 3 бали з 5 можливих завдяки в тому числі опублікованій біографії міського голови, але за відсутності протоколу процедури відбору кандидатів.

Аналітично-практичне дослідження, взяте за основу, у Словаччині протягом 4 років дало позивні результати. В Україні робота за методикою розпочалась цього року. До квітня було опрацьовано 25 сайтів органів місцевого самоврядування, у червні вже були результати за 100 містами.

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla