Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Тиша може бути в Запоріжжі, або Починаються перевірки дотримання авторських прав

Відсьогодні, 1 серпня, починаються перевірки щодо дотримання Закону України «Про авторське право та суміжні права». Про це повідомив під час прес-конференції Олександр Кахай, івент-менеджер Центрального парку «Дубовий гай».

Підпадатимуть під перевірку заклади культури, організації, діяльність яких пов’язана з творами мистецтва у будь-якому вигляді, розважальні закладі та заклади харчування (кав’ярні, ресторани). Відповідно до Закону, перегляд / прослуховування / читання творів мистецтва сучасних авторів, право на твори яких є обмеженим, можливі лише для себе, сім’ї, вузького кола друзів. Що ж стосується публічної демонстрації (навіть не в комерційних цілях), за словами Олександра Кахая, необхідно укласти договір на використання сучасних композицій з Державною організацією «Українське агентство з авторських і суміжних прав», та сплачувати податок у розмірі від 2,5 до 4 % від місячного прибутку для комерційних організацій або витрат на організацію окремого заходу для некомерційних. Тобто, за підрахунком івент-менеджера, це від 500 до 2500 грн за один захід. Стосуються порушення навіть караоке, дискотек в парках тощо.

Якщо ж договір відсутній і порушення зафіксовано інспектором Державної організації, то доведеться сплатити штраф у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат. Можуть, говорить Олександр, вилучити й обладнання та техніку. Щоб запобігти таких витрат, доповідач рекомендував громадським об’єднанням, фізичним і юридичним особам прописувати положення проекту із зазначенням некомерційного характеру заходу, укладати договори з з усіма причетними до організації заходу, із виконавцями  - із зазначенням переліку дозволених творів – авторськими, попурі, фольклором, ремейками (власними перекладами, з іншими змінами на 80%), творами, автори яких померли понад 70 років тому, музикою СС-0 (авторська позначка про вільне використання Creative Community - zero).  

Чинний Закон «Про авторське право та суміжні права» був підписаний ще 1993 року. Але тільки останні три роки йому почали приділяти увагу. До того ж, як зауважив Володимир Артемьєв, творчий керівник студії «Юність», окремих артистів, організатор і суддя багатьох фестивалів талантів, до 1991 року авторські права захищались жорстко. Завжди заповнювався документ, у якому надавали весь перелік виконуваних творів, і сплачували 0,5 % з кожного концерту. На сьогодні за законом ще багато запитань, на які потрібні відповіді. Хоча, говорить, оцінює позитивно, що нарешті взялись за дотримання авторського права. Але спочатку треба все пояснити, а вже потім штрафувати.

А такі прецеденти, за словами Олександра Кахая, є: розважальні заклади в Запорізькій області  вже мають сплатити чималі штрафи (у Бердянську – 75 тис. грн, у Приморську – 160 тис.).

Поширюються обмеження і на показ фільмів без відповідних авторських дозволів та укладених договорів у кіноклубах. А також навіть на гучні весілля – якщо музику чути за межами ресторану.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla