Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Звітувати за бюджетом перед громадськістю вчилися у Запоріжжі

Чому важливе публічне звітування щодо виконання бюджету громади для представників органу місцевого самоврядування та для громадськості, чим відрізняється звіт про виконання бюджету від звіту голови, яким чином презентувати результату року широкому колу? На ці та інші питання давали відповіді 18 лютого у Запорізькому регіональному офісі Програми “U-LEAD з Європою”.

 

Спеціалісти з фінансових питань об’єднаних територіальних громад зібралися на семінар "Особливості підготовки та публічного представлення звіту про виконання бюджету ОТГ за 2019 рік. Практичні аспекти здійснення оцінки ефективності бюджетних програм". Одразу дійшли висновку, що звітувати потрібно — це важливо і для прозорості та публічності, які є вимогами роботи органів місцевого самоврядування, і до формування довіри та підвищення активності мешканців. Проте, за інформацією деяких громад, намагання дотримуватися цих вимог, не завжди цікаво громадськості. “На звіт за минулий рік прийшли тільки депутати і кілька активістів”, - жаліються громади. Разом із тренеркою, радницею з питань муніципальних фінансів та управління Запорізького регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Дар’єю Акуліч, розробили алгоритм донесення складної інформації доступним способом. Визначили, що важливо показати позитивні зрушення, акцентувати на тому, які дії треба було здійснити, щоб цього досягти. Але при цьому не замовчувати і проблеми, однак показуючи розуміння шляхів їх вирішення.

Щодо управління фінансами і отримання позитивного результату наприкінці року, необхідний постійний моніторинг показників, а також проведення оцінки.

 

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla