Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Остриківська ОТГ: один проєкт сприяв кільком ініціативам

Остриківська ОТГ Токмацького району — одна з громад, яка взяла участь у проєкті «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг». Ця ініціатива Програми “U-LEAD з Європою” реалізується спільно з Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині». Мета проєкту – покращити благополуччя вразливих категорій населення шляхом розвитку потенціалу керівників та спеціалістів соціальної сфери об’єднаних територіальних громад у запровадженні моделі інтегрованих соціальних послуг.

 

У рамках проєкту в серпні – вересні 2019 р. Остриківська громада створила «Антикризовий простір соціальної підтримки». Це стало поштовхом до змін у соціальній сфері. Спершу, вдалось змінили ставлення до вразливих груп населення. Проведені тренінги знайшли відгук у учасників, і на сьогодні здобуті знання застосовуються в роботі представники всіх служб, відділів, закладів, починаючи від працівників соціальної сфери до закладів культури.

Крім інформаційно-навчальних заходів для працівників, дотичних до соціальної роботи, були організовані заходи безпосередньо для осіб, які потребують допомоги та підтримки. «Це дійсно те, що нам потрібне. Побільше таких заходів. Вони дійсно допомагають розібратися з самим собою та вирішити деякі життєві проблеми», - ділиться враженнями Олена, учасниця заходу.

Вдалось у рамках проекту придбано і спортивні тренажери та психологічні ігри. Тепер на базі «Антикризового простору» мешканки та мешканці громади мають змогу врівноважувати психологічний стан і через заняття фітнесом. І з дітьми, і з дорослими вразливих категорій працюють психологи.

Виготовили в ході проєкту й інформаційну продукцію — плакати та буклети, у яких подана інформація про соціальні послуги, які можуть отримати особи, що опинилися в складних життєвих обставинах; зазначені контакти організацій, які надають соціальну, адміністративну, правову та юридичну допомогу.

До того ж проєкт зрушив ситуацію й щодо активізації жителів громади та згуртування. І вже є позитивні приклади реалізованих ініціатив із залученням громадськості. Напередодні 8 Березня молодь Остриківської громади за власною ініціативою організувала привітання зі святом жінок похилого віку.

«В ході реалізації проєкту стикалися з деякими проблемами. Головна з яких - це недостатнє усвідомлення необхідних змін та отримання нових знань мешканцями громади. Тому було не дуже легко зібрати аудиторію на заплановані заходи. Але в результаті більшість учасників заходів змінили свою думку та підтримали даний проєкт. Це є ще одним доказом того, що не просто в починаннях, але коли бачиш позитивні зміни, бачиш те, що це потрібно людям, хочеться рухатись вперед та втілювати в життя нові ідеї», - зауважує голова Остриківської ОТГ Наталія Івашина.

 

Проєкт «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг» - ініціатива Програми “U-LEAD з Європою”.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla