Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Патронатна родина і новий підхід до надання соціальних послуг у Комиш-Зорянській ОТГ

Завдяки участі у проєкті «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг», що реалізується Партнерством «Кожній дитині» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», у Комиш-Зорянській ОТГ з’явилася нова послуга - патронатна родина.

 

 

 

 

Довідка

 

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою такого патронату є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

 

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування – не може перевищувати трьох місяців, в крайніх випадках – до шести місяців.

 

На сьогодні в Комиш-Зорянській ОТГ така родина одна. Протягом кількох місяців батьки проходили навчання, потім необхідно було дотриматися всіх процедурних моментів. Але зараз вже все позаду. І родина виховує трьох дітей, батьки яких перебувають у складних життєвих обаствинах. Поки не впораються з власними проблемами, діти будуть проживати в патронатній родині. 

 

"Така послуга є затребуваною, - розповідає Яна Міщенко, завідувач відділу соцільної служби для сім'ї, дітей та молоді. - Але поки на території громади така родина одна".

За комплексною навчальною програмою «Запровадження моделі інтегрованих соціальних послуг в ОТГ» з працівників соцсфери були підготовлені кейс-менеджери, які здійснюють соціальну роботу та ведуть випадки сімей/осіб, які потрапили в складні життєві обставини, представляють їхні інтереси, забезпечують доступ до необхідних послуг, оцінюють їх ефективність та інше.

Протягом січня - вересня 2019 року було проведено низку заходів зі збереження родини для дитини сімейно орієнтованим підходом у соціальній роботі: «Як не потрапити в складні життєві обставини», «Попередження соціального сирітства», «Соціалізація матері і дітей та активна у майбутньому їх участь у житті громади», вулична акція «Збереженню сім’ї - так, насильству – ні!»

"Участьу проекті, вдосконалення знань з вчасного та ефективного втручання – методу, основаному на сімейному підході, - допомогла фахівцям комунальної установи «Центр соціальних послуг» Комиш-Зорянської ОТГ краще зрозуміти відповідальність за безпеку і благополуччя жителів громади, необхідність забезпечення рівних можливостей у доступі до послуг для вразливих категорій, забезпечення прав дитини. Змогли визначити систему організації соціальної підтримки, пріоритети розвитку спектру соціальних послуг відповідно до потреб громади, посилити батьківський потенціал у вразливих сім’ях з дітьми через соціальні послуги. Також ми запровадили інноваційні методики та технології соціальної роботи та взагалі покращили якість надання соціальних послуг у громаді", - пояснює Людмила Лихварь, директор КУ “Центр соціальних послуг”.

Серед пріоритетних напрямків для Комиш-Зорянської ОТГ було підвищення якості надання соціальних послуг, а саме попередження соціального сирітства та створення патронатної родини, яка дала б можливість не звертатись до інституційних закладів.

Після перебуванні у патронатній родині діти мають змогу бачитись з близькими рідними, жити в безпечних умовах, при цьому адаптаційний період для дітей є мінімальним, що є менш травматичним для дитячої психіки. Патронатний вихователь веде щоденник, завдяки якому вдається краще розуміти ситуацію в родині, її сильні та слабкі сторони.

Основними принципами, на яких має базуватись соціальна послуга, є індивідуальний підхід до кожного випадку та комплексність під час вирішення складної життєвої ситуації, - переконалися учасники проєкту.

 

 

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla