Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Представники ОТГ Запорізької області вчилися розробляти Стратегії розвитку

"Стратегічне планування - це усвідомлення того, хто ми, куди ми прагнемо рухатися і як дістатися цілі", - пояснила під час онлайн-семінару «Стратегічне планування розвитку громади» експертка з регіонального та місцевого розвитку Програми “U-LEAD з Європою” Ксенія Божкова. Участь у вебінарі, організованому Запорізький регіональний офіс U-LEAD 14 травня, взяли 30 предствників об'єднаних територіальних громад Запорізької області. Причому серед них були і ті, хто вже має затверджену Стратегію розвитку ОТГ, і ті, хто тільки планують розпочати її розробку.

 

"На сьогодні за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" в Запорізькій області розроблено 12 стратегій розвитку ОТГ та триває робота по ще двом", - зауважила керівниця Запорізького регіонального офісу Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe Тетяна Бордюг.

Якщо "новачкам" цікаво було дізнатися про етапи розробки стратегічного документа, то "досвідчені" громади правгнули дізнатись більше про моніторинг стратегії, звітування про її виконання та порядок внесення змін до стратегії.

"Наявність стратегії розвитку - це суспільна узгоджена програма розвитку. Методика Програми "U-LEAD з Європою" передбачає залучення широкого кола громадськості як на етапі розробки, так і впровадження, враховує гендерну складову. Розробка стратегічного документа передбачає широке висвітлення процесу, відкритий характер засідань, має містити зворотній зв'язок.

Приймаються рішення не голосуванням більшості, а досягненням консенсусу, враховуючи думку всіх членів робочої групи, до якої мають увійти представники бізнесу, влади, громадських організацій та активісти, люди з різних сфер діяльності", - пояснила Ксенія Божкова перед тим, як детально розкрити суть кожного етапу роботи над стратегічним документом.

"Стратегія підвищує шанси отримання зовнішнього фінансування. Проте варто як ресурси розглядати місцевий бюджет, ДФРР, ресурси ЄС, інші вітчизняні та міжнародні фонди і людський потенціал", - зауважила експертка.


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla